Yazı Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 19:03
 
Şeker ve Topaloğlu AKP’ye başkan arıyor!
Ebru Küçükaydın
 
 

Kongre süreçleri başta CHP olmak üzere tüm partileri hareketlendirdi. Kemer’de de durum çok farklı değil… Ancak Kemer’in kendine has siyaseti bugünlerde AKP kulislerinde hareketlendi. Sağ gösterip sol vurma taktiği içinde ‘mış gibi’ yapanlar her zamanki gibi en kritik zamanlarda ortaya çıkarak, kafa karıştırmaya devam ediyor.

AKP denilince her zaman olduğu gibi arka planda Hasan Şeker adı öne çıkıyor. AKP’de siyaset yapan eski Belediye Başkanı Hasan Şeker’in DSP’li Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile dirsek teması ise, Kemer’de herkes tarafından bilinen bir gerçek. İlçedeki AKP siyasetini DSP, hatta CHP’yi katarak planlamaya çalışan Şeker, Topaloğlu ile arka plan görüşmelerinin ardından sahaya yeğeni Rahman Şeker’i sürdü. Bilindiği gibi Rahman Şeker, AKP Belediye Başkan aday adayı olarak şansını siyasette deneyen bir isim. Topaloğlu ile hemfikir olan Hasan Şeker’i arkasına alarak sahaya inen Rahman Şeker, her gece AKP’lilere yemekler düzenlemeye başlamış. Dost buluşmaları adı altında AKP’de siyaset yapanları yanına alarak, kongre sürecini değerlendiren Şeker, eski ilçe yöneticileri başta olmak üzere herkesin arkasında olduğunun da havasını atmaya başlamış. Kemer siyasetini iyi bilmesi gereken Rahman Şeker, aynanın görünen yüzüne değil arkasına bakması gerektiğini iyi bilmesi gerektiğini birileri kulağına söyler diye düşünüyorum.

Rahman Şeker bu şekilde ilerlerken kendisini yetersiz bulanlar bir de AKP’de kongre öncesi başka bir aday bulma adına harekete geçmiş. Bu kişiler ise, hem Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile hem de eski Belediye Başkanı Mustafa Gül ile görüşme halinde olan isimler olarak dikkat çekiyor. Kemer halkı bunları görüyor ve hayretle izliyor. Onlar ise siyaset yaptığını zannediyor.

Yılların gazetecisi olarak benim gördüğüm ise; DSP ve CHP’nin AKP’li görünenlerle iş birliği yaparak AKP’ye ilçe başkanı arayışı ve kendi yönetimlerini oluşturması çabalarıdır.

Ne diyeyim yine Kemer siyaseti devrede, yaşayıp göreceğiz…

 
Etiketler: Şeker, ve, Topaloğlu, , AKP’ye, başkan, arıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı