Yazı Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 17:44
 
Esnaf ekmeğinin derdinde siyasetiniz için kullanmayın
Ebru Küçükaydın
 
 

 

Ekonomik durum ortada…

Turizm sezonu kapandı…

Ekmek aslanın kuyruğunda…

Bu durumdan en fazla etkilenen ise, küçük esnaf…

Esnafın gündeminde sadece ekmek kavgası var. Ancak siyasetçinin bu durumu görmek istememesi, bir de ekmek kavgasını bıraktırıp, kişisel kavgalara dahil etmeye çalışması Kemer’de gerginlik yaratıyor.

Konuya pat diye girmiş olabilirim ancak, okuyucularım ne demek istediğimi çok iyi anlıyor.

Hepimizin bildiği gibi Huzur Cami’nin yanına her Salı günü giyim pazarı kuruluyor.

Bu durum Kemer esnafını sıkıntıya sokuyor.  Vatandaş mağazalara girmeyip, daha az ödeme yapıp, pazardan alışveriş yapıyor. Bu durumla ilgili olarak da Kemer Esnafları Ve Turizmciler Derneği (KESDER) yıllardır, Salı günü kurulan pazarın kaldırılması için mücadele veriyor.

Seçim dönemlerinde de herkes çıkıp, Kemer esnafının sözcüsü  KESDER aracılığı ile esnafa, pazarın kalkacağı yönünde söz veriyor. Hal böyle olunca seçimin ardından KESDER, verilen sözleri hatırlatıyor. Ama nafile…

Ancak bu kez ilk defa AKP ve MHP meclis üyeleri Kemer Belediye Meclisi’nin gündemine pazarın kaldırılması teklifini getiriyor. Kemer Belediyesi’nin encümen kararıyla tek başına alabileceği kararın meclise gelmesine anlam veremiyor olabilirsiniz. Acele etmeyin şimdi anlayacaksınız!

Pazarın kaldırılmasıyla ilgili olarak Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, tek tek meclis üyelerine fikrini soruyor. CHP ve DSP meclis üyeleri, kapatılmaması gerektiğini, pazar sayesinde çarşıya hareketlilik geldiğini, taksi ve lokanta esnafının kazandığını dile getiriyor.

Bu konuşmaların ardından meclis, teklifi komisyona havale ediyor. Meclis gündemine gelen konu Kemer gündemine oturuyor. Kemer esnafı da bu durum karşısında sessiz kalmayarak, sosyal medya hesaplarından tepkilerini, öfkesini dile getiriyor.

Kemer esnafının tepkisi, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun seçim döneminde kendilerine söz verdiği noktasında…

Esnaf her şeyi görüyor ve Topaloğlu’nun meclise ihtiyaç duymadan tek başına karar alma yetkisi varken, konuyu meclise taşınmasına izin vermesini, bir de belediye meclisi üyeleriyle kendilerini karşı karşıya getirme politikasını okuyor.

‘Necati Başkan Kemer esnafına verdiği sözü tutsun, bizi meclis üyeleriyle kavga ettirip, aradan sıyrılamaz’ diyen esnaf konunun takipçisi olduğu kadar kendileri üstünden oynadıkları oyunun da farkında olduğunun altını çiziyor. Bu nedenle diyorum ki; Esnaf ekmeğinin derdinde, siyasetiniz için kullanmayın…

İyi haftalar…

 
Etiketler: Esnaf, ekmeğinin, derdinde, , siyasetiniz, için, kullanmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı