Yazı Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 20:38
 
Bu duruma ne isim verirsin başkan?
Ebru Küçükaydın
 
 

Turizm kenti Antalya’da yaşıyoruz. En fazla turisti çeken Kemer ilçesinde vatandaşın haber alma özgürlüğü adına gazete çıkarıyoruz. Kültür, eğitim, ahlak en başta görmek istediğimiz kişiler aydınlar ve siyasilerde. Her fırsatta eğitim, eğitim, eğitim diyerek ön plana çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na kendi meclisinde kendi partisi olan DSP’li meclis üyesinin sözlerini sormak istiyorum.

Eğitimi unutup, cinsiyet ayrımcılığıyla Avrupa’ya hatta Dünya’ya açan Kemer’in başkanlığı bu ekiple nasıl yapacağını, ne zaman uyarıda bulunacağını doğrusu merak ediyorum.
Neden mi bahsediyorum…

Efendim, Kemer Belediyesi Ukrayna’nın Truskavets Belediyesi ile kardeş şehir oluyor. Kardeş şehire gezi düzenlemeye karar veren Kemer Belediyesi konuyu meclise taşıyor ve oylamaya sunuyor. Bu sırada meclis salonunda tüm basın mensupları, meclis üyeleri varken Başkan Topaloğlu’na seslenen DSP’li Meclis Üyesi Ferhan Fidan Başkan  “Önce bekarları gönder başkan!” diyor.

Başkan Topaloğlu, meclis üyesine ‘dur bakalım! Ne demek o?’ diyerek başkanlığını, babalığını, eğitimciliğini ortaya koyacağına bu seslenişe gülümsüyor.

Olmadı Başkan! Olmuyor beyler!

Bu zihniyetle hiçbir yere varamayız. Ahlakın barınmadığı ortamlarda ne hizmet üretilir, ne de siyaset yapılır. Hepsinden önce insan olmamız gerekir, öyle değil mi?

Bir de bu kadar tarifi mümkün olmayan iğrenç diyaloğun ardından kimse de çıkıp sormuyor? Bu gezinin masrafları nereden ödenecek diye? Dün eleştirdiğiniz konuları bugün kendi hayatına dahil ederseniz, önünüzdeki 4 yıl çok zor geçer, çok zor…

İyi haftalar..

 

 

 
Etiketler: Bu, duruma, ne, isim, verirsin, başkan?,
Yorumlar
Haber Yazılımı