Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 22:22
 
YALANLAMAYA YALANLAMA
- Haberi
YALANLAMAYA YALANLAMA

30 yıllık meslek hayatımda ‘tekzip’in ne demek olduğunu insanlar anlamak istemedi. Neden mi? Çünkü tekzip ispat gerektirir.

Türk Dil Kurumu’nda ‘tekzip’in anlamı ‘yalanlama’dır. Bir konuyu yalanlayacaksanız, belgeleriyle ispat etmeniz gerekir. Oysaki tekzip yerine her daim yapılan haberin ardından açıklama adı altında bilgilendirme notu gelir. Avukat imzası olduğunda, bir de onu noter kanalıyla gönderdiğinizde sanırlar ki, iş ciddiyet kazanır. Oysaki gönderdiğiniz sadece şahsınızın açıklamasıdır. Tekzipte sizin doğrunuz değil, gerçekler olması gerekir!

Bu anlattığımı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile oğlu Osman Topaloğlu hakkında yazdığımız ‘Kemer’de bizim oğlan dönemi’ başlıklı haberimizde yeniden yaşadım. Bu nedenle tekzip adı altında gönderilen açıklamayı ‘gerçek anlamda tekzip’ ederek, yayınladık.

Kemer’de 2014 yılında kurduğu Nazar Seyahat Turizm firmasıyla su sporları işi yapan Osman Topaloğlu, siyasi dengeleri gözeterek yıllardır işini yaptığını, babası Kemer Belediye Başkanı olduktan sonra da baskı kurarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden alamadığı su sporları parkuruna sahip otellere baskı yaptığını tüm ilçe halkı biliyor, hatta canı yananlar konuşuyor. Baba Necati Topaloğlu yaşananlara göz yumuyor. Hatta 2019 Nisan ayında sırf CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül’e destek verdiği için Osman Topaloğlu Kiriş’te bir otelin su sporları işletmesini yapan A.Ö. ve S.Ö. çiftinin elinden işini alıyor. CHP’de siyaset yapan S.Ö. eline jileti alıyor Başkan Necati Topaloğlu’nun evinin önüne gidiyor, yaşadıklarını bağıra bağıra anlatarak bileklerini kesiyor. İşe polis giriyor, konu o tarihli gazetelerde haber oluyor.

Bunları bilmiyormuşçasına Osman Topaloğlu su sporları işi dışında spa, hamam hatta daha da fazla ileri giderek Otel Phaselis’in işletmecilerinden hurda ve hafriyat işi alıyor. Kimsenin ticaret yapmasına karşı değiliz. Ancak babasının siyasi güvenini kullanarak, baskı ile başkalarının ekmeğiyle oynayanların her daim karşısında durdum. Hangi siyasi görüşten olursa olsun ekmek kavgasında adalet ve güven en önemli olgu olarak toplumumuzun değeri olarak kalmalıdır.

Bu gerçekleri yok sayarak bir de üzerine gönderdiği ‘açıklama!’da baba-oğul derki: 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Kemer’in su sporları işini aldık.

Oysaki 3 yılda bir yapılan su sporları ihalesi kapsamında Royal Resort, Perra La Mer ve Sherwood otelleri yok. Bu otellerde nasıl oluyor da Osman Topaloğlu var olan işletmeler yerine su sporları işini yapar?

Ayrıca, su sporları işi alamadığında spa, hamam, sauna hatta otel işletmecilerinin yaptığı diğer işlerle birlikte hurda ve hafriyat işi yapar.

Açıklamada doğru olmayan bilgiler konusunda uyarıda bulunarak okuyucularımızı bilgilendirdik. Bizi ‘haberiniz yalan’ diyorsanız, bizi ‘yalanlamak adına belgelerinizi sunmanız gerekir’ çünkü biz belgesiz habercilik yapmayız. Duymadım, görmedim, bilmiyorum diyerek üç maymunu oynayarak siyasi rant sağlayanlarla değil gerçek anlamda bu memleket hizmet verenlerle ortak noktada buluşacağımızı herkes bilir.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı