Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 20:30
 
Üreten Kemerli kadınlara çağrı
Antalya İl Tarım Müdürlüğü ile Kepez Belediyesi’nin ortak projesiyle Köye Pazarı açılmasına ve Kemer dahil tüm ilçelerde kadınlardan tarımsal, hayvansal gıdalar, geleneksel üretilen gıdalar ve el işleri satmasına imkan tanındı.
EĞİTİM Haberi
Üreten Kemerli  kadınlara çağrı

Dokuma Park’ta açtıkları kadınlar el emeği çarşısının bir benzerini batı mahallelerinde de açacaklarını duyuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ev hanımlarının pazar alanlarına ulaşımını kolaylaştırmak için Ocak ayından itibaren ücretsiz servis imkanı da sunacaklarını söyledi.

KADIN KOOPERATİFLERİNE TAM DESTEK 

Meslek edindirme kurslarının ve bu kurslara katılım sayısının arttığını belirten Tütüncü, kadınların öğrendiği sanatı ev ekonomilerine kazandırabilmeleri için DokumaPark’ta çarşı kurduklarını hatırlattı. Üreten kadınların daha da nitelikli ortamlarda ev ekonomilerine katkıda bulunmasını sağlayacak, yeni el emeği çarşılarının yakında hizmete gireceğini vurgulayan Tütüncü, “Önümüzdeki süreçte çalışan hanımlarımızın sayısını arttırmak için hanım kooperatifleri kuracak ablalarımıza rehberlik ve destek hizmetleri de vereceğiz.” dedi.
 

BAŞVURULAR TARIM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Konuyla ilgili Kemer’de muhtarlar aracılığıyla duyurular yapıldı. Pazara katılmak, ürünlerini satmak isteyen Kemerli kadınlar, Kemer Tarım İlçe Müdürlüğü’ne başvura bilecek.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı