Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 16:42
 
Topaloğlu CHP İl Kongresi’ni bekliyor
- Haberi
Topaloğlu CHP İl Kongresi’ni bekliyor

CHP’de kongre takviminin başlamasıyla, gözler öncelikle ilçelere döndü. Bu ilçelerin başında da Kemer geliyor. Çünkü Kemer, CHP açısından geçmişte ciddi bir düelloya sahne oldu. CHP’nin Mustafa Gül’ü tercih etmesi üzerine Necati Topaloğlu partiden istifa ederek, DSP’den adaylığını açıkladı ve seçildi. Topaloğlu’nun belediye başkan adayı gösterilmesini savunan ilçe yönetimi hali hazırda görev başında. Mevcut İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Topaloğlu’nun aday gösterilmesi için çok uğraştı. Fakat bunu başaramadı. İlçe kongresi bu yüzden bir hesaplaşma arenası gibi olacak. Çünkü belediye başkanlığını kaybeden Mustafa Gül’ün de eski ilçe başkanı Erdem Cesur’u ortaya sürmesi bekleniyor. Yani Topaloğlu’nu destekleyenler ile Gül, CHP ilçe kongresi üzerinden yine kapışacaklar.

Muhittin Böcek’le uyumlu çalışma

Peki DSP’den seçilen Topaloğlu’nun durumu ne olur? CHP’ye geri dönmesi mümkün mü? Yakında yer alan isimlerin aktardığına göre, Topaloğlu CHP İl Kongresi’ni bekliyor. Daha doğrusu CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un değişip değişmeyeceğini. Kendisinin yerine Mustafa Gül’ün belediye başkan adayı gösterilmesinin faturasını Kumbul’a çıkartan Topaloğlu’nun, Kumbul il başkanı olduğu sürece CHP’ye dönmeyeceğini söylüyor yakınındaki isimler. Gönlünün CHP’de olduğunu, AKP’yle görüştüğü yönündeki söylentilerin de kasıtlı olarak çıkarıldığını ekliyorlar sözlerine. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le son derece uyumlu çalıştığını da belirtiyorlar. Yani Böcek’le Topaloğlu arasında herhangi bir sıkıntı yok. Sanki aynı partinin belediye başkanlarıymış gibi hareket ediyorlar.

Ankara’da çözülmesi gereken işler

Topaloğlu’nun durumunu uzatan başka bir etken de Kemer’in Ankara’da halledilmesi gereken işleri… Kemer için büyük önem taşıyan bazı planların Ankara’da onaylatılması gerekiyor. Topaloğlu bunun için de biraz ağırdan alıyormuş. Yani bugün CHP’ye geçse Ankara’da AKP hükümetiyle çözülmesi gereken sorunlar rafa kalkabilir. Aslında CHP İl Kongresi’nin sonucu ve Ankara trafiği yüzünden Topaloğlu, DSP’de kalmaya devam edebilir. Bu durumdan dolayı herhangi bir rahatsızlık da yok. Yani acele etmesi gerektirecek bir durum ortada görünmüyor. Yakınında yer alan isimler, “DSP’de olmaktan dolayı bir sıkıntımız yok. Önemli olan Kemer’in sorunlarına çözüm üretmek ve iyi bir belediyecilik yapmak” diyorlar. Topaloğlu’nun en yakınlarından gelen bilgiler bu yönde…

Kaynak: () - İdris Özyol Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı