Haber Detayı
29 Aralık 2019 - Pazar 15:47
 
Müjdeyi veren, projenin iptalini neden sormadı?
İlçe gündeminden düşmeyen TOKİ Projesi’yle ilgili olarak basın toplantısı düzenleyerek konuya açıklık getiren AK Parti Kemer İlçe Başkanı Minta, “TOKİ Başkanı ile görüştüm diyerek müjdeyi veren, neden projenin iptal olduğunu sormadı” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Müjdeyi veren, projenin  iptalini neden sormadı?

haberimizvar.net AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer’in gündeminden düşmeyen TOKİ konusuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Konuya açıklık getiren Başkan Minta, yaşanan süreci değerlendirdi. Minta Basın toplantısında şöyle konuştu:

SÜRECİ ANLATTI

“Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu dar gelirli vatandaşlarımızın TOKİ aracılığıyla ev sahibi yapma kampanyası gereği her yıl 100 bin Konut Projesi kapsamında Kemer’de 100 konut yapımı için  kontenjan tanındı. Bu konu İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş aracıyla bize bildirildi. Hemen akabinde vatandaşlarımız başvurusunu Ziraat Bankası’na yapmaya başladı.

TOKİ BAŞKANI’NDAN BİLGİ İSTEDİM

Yaklaşık 2 gün sonra TOKİ tarafından Kemer’de yapılan bu başvuruların durdurulduğu bilgisi geldi. Bunun üzerine neden durdurulduğunu öğrenmek için TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u aradım. Kendisi şehir dışında  olduğunu, konuya bakıp döneceğini söyledi.

İŞGALCİLERİN ENGELİ
TOKİ Emlak Daire Başkanımız Akif Yakar Bey beni aradı ve ‘TOKİ'nin şu an Kemer’de mevcut 5 arsası var.  Bu arsalar içindeki işgalci konumundaki vatandaşlarla mahkemelik durumunda, hukuki süreç devam ediyor’ dedi. Bu durum ilk başta gözden kaçmış ondan sonra incelemelerde ilerde hukuki bir sonuç doğurmaması için Kemer’in bu başvuru sürecini askıya aldıklarını bize iletti.  Bizde bunun üzerine bu aldığımız bilgiyi Kemerli hemşerilerimizle paylaşmak için bugün basın toplantısı düzenleme kararı aldık.

İDARECİLİK CİDDİYET İSTER

Söz konusu arsa üzerindeki hukuki süreç devam ettiğinden dolayı konu askıya alınmış bir durumdur. Hukuki sıkıntı giderildikten sonra, TOKİ süreci kaldığı yerden devam ettirecektir. Kemer’de 10 gündür TOKİ meselesi ile alakalı bir bilgi kirliliği oluştu. Değerli hemşerilerim idarecilik ciddi bir iştir.

ÖNEMLİ OLAN KEMER’E HİZMETTİR

Ciddiyet ister, sorumluluk ister. Belediye Başkanı, TOKİ  meselesi ile alakalı çıktı bir açıklama yaptı. ‘’TOKİ Başkanı ile görüştüm Kemerli hemşerilerime müjde TOKİ’yi Kemer’e getiriyoruz.’’ diye, biz bundan hiç rahatsız olmadık. Çünkü TOKİ’yi kimin yaptığını, kimin yapabileceğini halkımız gayet iyi biliyor. Bizim için önemli olan, Kemer’e hizmetin gelmesidir.

MÜJDEYİ VERİYORSUNDA NEDEN

İPTAL OLDUĞUNU NİYE SORMUYORSUN?

Şimdi buradan sormak istiyorum Sayın belediye başkanına;  TOKİ başkanı ile görüştüm Kemer’e bunu getirdim diye açıklama yapıyorsun. Peki böyle bir süreç olduğunda TOKİ başkanını arayıp, neden iptal edildiğini sormuyorsun? Ve vatandaşı bilgilendirmiyorsun?

BULANIK SUDA BALIK AVLIYOR

Ama onun derdi iş yapmak değil, onun derdi sadece ortalığı bulandırmak bulanık suda balık avlamak. Hoca, bulanık suda balık bir sefer tutulur. Sen onu 31 Mart’ta tuttun artık bu iş bitti.  Zaten Kemer’de 9 aylık sürede vatandaşımız kimin ne olduğunu, kimin ne yapabileceğini, kimin ne yapamayacağını gayet iyi anladı.

VATANDAŞLA BİZİ KARŞIYA KARŞIYA GETİREMEZSİN

Esasen bu mevzu hem AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı olarak bizleri, hem de hükümetimizi  TOKİ projesine başvuran vatandaşlarımızla karşı karşıya getirmek için yapılmış bir hamledir. Biz bugüne kadar Kemer’de hükûmetimiz aracıyla yapılacak işleri, Kemer’e gelecek hizmetlere gece gündüz gayretimizi gösteriyoruz. Bundan sonrada göstermeye devam edeceğiz. Her şey halkın gözünün önünde halkımız her şeyin bilincinde. O yüzden bu konular ile alakalı hiçbir rahatsızlığımız yok.  Biz yolumuza devam ediyoruz. Ve üstüne basa basa söylemek istiyorum.  Bizim verdiğimiz müjdeler, Kemer’e getirecek olduğumuz hizmetler ufak tefek taş döşemeye benzer işler değil. Biz Kemer’in tamamını ilgilendiren, Kemer’in geleceğine yatırım yapıyoruz.

YILLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

Yıllardır köhneleşmiş sorunları çözmek için mücadele ediyoruz. Tabii haliyle planlamada ufak tefek gecikmeler olabiliyor.  TOKİ projesi ile alakalı il başkanımla görüştük, milletvekillerimizle görüştük. TOKİ başkanımızdan randevu talep edildi.  Hep beraber gidip Kemer’de bu askıya alınan TOKİ projesini tekrar gündeme getirip, kaldığı yerden devam ettireceğiz ve Cumhurbaşkanımızın açıklamasından da anlaşılacağı gibi TOKİ bir seferlik yapılıp bırakılacak bir şey değil.  Her yıl 100 bin konut diyoruz.

TOKİ KEMER’E KONUTLARINI YAPACAK

İnşallah arazi bulmak konusunda şartlar el verdiği sürece Kemer’imize ihtiyaç dahilinde TOKİ projesi devam edecektir. Kemer’de TOKİ den ev almak ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlarımızın bu talebine karşılık vermek için elimizden gelen yapacağız. Herkes kendi sorumluluğunda ki işlerle uğraşsın, neyin ne olduğunu anlamadan dinlemeden açıklama yaparak hem vatandaşın kafasını karıştırıyor, hem de bizlerin ve sizlerin zamanını çalıyor.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı