Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 20:24
 
Kemer’in kaderi mi?
Yağışlı havalarda her daim Kemer’e su basmasının çilesini vatandaşlar çekiyor. Geçtiğimiz hafta 9,5 saat süren yağışını ardından evlere su bastı, araçlar sular altında kaldı, dereler taştı ve yollar kapandı.
GÜNDEM Haberi
Kemer’in kaderi mi?

Kemer’de şiddetli rüzgarla birlikte aralıksız 9,5 saat yağan yağmur nedeniyle evleri su bastı. Bazı araçların yolda kaldığı ilçede, D-400 karayoluna kayalar düştü. Evine gitmek isteyen Mahtuz Karasu'nun kullandığı otomobil dere yatağından geçtiği sırada suya kapıldı. Karasu kendi imkanıyla kurtulurken, otomobili ise sabah saatlerinde hurdaya dönmüş halde bulundu.

OTELLERDE SULAR ALTINDA

Yağmur nedeniyle Beldibi Mahallesi'nde bir otelin zemin katını su basarken, Arslanbucak Mahallesi'nde 4, Kuzdere Mahallesi'nde ise 7 evde, su baskınları yaşandı. Ayrıca Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlkokulu özel eğitim sınıfını ve Kuzdere Mahallesi'nde bulunan kurs binasında da su baskını meydana geldi.

EŞYALAR ZARAR GÖRDÜ

Baskınlarda ev ve binalardaki eşyalar zarar gördü. Kemer Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de su baskını yaşanan evlerde tahliye işlemi yaptı. Yağış sonrası oluşan su birikintileri nedeniyle birçok araç da yolda kaldı. Gece boyunca tüm çalışmaları güvenlik kuvvetleriyle birlikte yapan Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, evlerde yaşanan maddi zararlarla ilgili Kemer Kaymakamlığı tarafından tespit raporları tutulacağını söyledi.

YOLLAR KAPANDI

Yağmur nedeniyle D-400 karayoluna kayalar düştü. Gece ulaşımda sıkıntılar yaşanırken, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yollarda güvenlik tedbirleri aldı. Kemer Belediyesi'ne ait iş makineleri yollara yuvarlanan kayaları kaldırdı.

 

OTOMOBİL SUYA KAPILDI

Diğer yandan, Mahtuz Karasu'nun Kuzdere Mahallesi Dere Caddesi üzerindeki evine gittiği 07 K 8128 plakalı aracı, Keçili Deresi'nden karşı taraftaki evine geçmeye çalıştığı sırada su seviyesi yükselen dere yatağında sürüklenmeye başladı. Mahtuz Karasu'nun hızlı davranıp çıktığı otomobili suya kapıldı. Otomobil bir süre sonra gözden kayboldu. Jandarma ve zabıta ekiplerinin arama çalışması yaptığı otomobil, kaybolduğu noktanın 100 metre ilerisinde dere yatağı içerisinde bulundu. Kullanılamaz haldeki otomobil, çekici yardımıyla dere yatağından çıkarıldı.

35 EV ZARAR GÖRDÜ

Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun yağış nedeniyle zarar gören 35 evde hasar tespit çalışmaları başlattı.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı