Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:20
 
Kemer'e çöp transfer merkezi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer’in çöplerini Kızıllı Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine transfer etmek üzere katı atık transfer merkezi inşa etti
GÜNDEM Haberi
Kemer'e çöp transfer merkezi

Merkezden yaz sezonunda günde 500 ton çöp tırlarla Kızıllı’da bulanan tesise sevk ediliyor. Turizm bölgelerinde otellerin atıkları ve çöpleri, bağlı bulundukları ilçe belediyesi tarafından toplanarak Büyükşehir Belediyesi çöp transfer merkezlerine taşınıyor. Buradan da tırlarla Kepez İlçesi’ne bağlı Kızıllı Mahallesi’nde bulunan Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine nakli gerçekleştiriliyor.

150 TON TRANSFER EDİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Kemer 75’inci Yıl Atık Transfer merkezi ile Kemer’in çöpleri bertaraf ve geri dönüştürülmek üzere Kızıllı’da bulanan tesise sevk ediliyor. Aynı anda 3 atık toplama aracının boşaltım yapabileceği şekilde dizayn edilen transfer merkezinde bekleme yapılmadan boşaltım işlemi gerçekleşiyor. Yaklaşık 11 Tırla yaz aylarında günde 500 ton çöp Kızıllı Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine transfer ediyor.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı