Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 20:46
 
Kemer doğru tanıtılmalı
Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) olağan genel kurulu, KETAV Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapıldı. KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, “Kemer'i doğru şekilde tanıtmak istiyoruz. Bu anlamda Kemer tanıtımı için 1 milyon avro harcamak istiyoruz" diye konuştu
GÜNDEM Haberi
Kemer doğru tanıtılmalı

Beldibi Mahallesi'nde bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, KETAV üyesi ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, Kemer Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, KETOB Başkan Yardımcısı Tayyar Gül, KETAV üyeleri ile KETAV'a üye olan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KAYMAKAMDAN ÇALIŞMALARA TAKDİR

Divan başkanlığına Osman Ayık'ın seçildiği genel kurulda, 2018 yılı faaliyet raporunun sunumu yapıldı. Toplantıda, KETAV'a üye olmak isteyen turistik tesislerin üyelikleri oy birliği ile kabul edildi. Kaymakam Murtaza Dayanç, turizmin Kemer için çok şey anlam ifade ettiğini belirterek, turizmi Kemer'de 12 aya yaymak için sivil toplum kuruluşlarının ve yerel idarelerin yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyledi.

ALTERNATİF TURİZM VURGUSU

Turizmin yılın tamamına yayılması için her kesimden değerli fikirlerin geldiğini ifade eden Kaymakam Dayanç, “Kemer'de artık deniz, kum ve güneş turizminin aşılması gerekiyor. Alternatif turizm olanakları oluşturulması lazım. Aslında Kemer'in tanıtımına gerek yok. İhtiyacı da yok. Kemer, dünyada zaten bilinen bir yer. Dünyanın en başta gelen destinasyonların başında yer alıyor. Tanıtımdan ziyade içinin doldurulması lazım. Şehircilik ve estetik anlamında Kemer modern değil. Bu şehre her şeyden önce kimlik lazım. Hikayesinin olmazı lazım. Kemer'de yapılan her etkinliğin uluslararası alanda yapılması büyük önem arz ediyor. Bu anlamda bizlere çok iş düşüyor" dedi.

TÜM PAYDAŞLAR TEK ÇATI ALTINDA OLMALI

KETAV Başkanı Necati Topaloğlu ise Kemer tanıtımı için birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kemer'in tanıtımı için tüm paydaşların tek çatı altında olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Topaloğlu, “Birlik olmazsa hareket olmaz. Tanıtım faaliyetlerinde tek bir stant kurulup oradan tanıtımın yapılması gerekiyor. KETAV'a üye sayısının artırılması lazım. Bu çok önemli. Gerekirse kapı kapı dolaşacağız. Kemer'i tekrar eski günlerine döndürmek için elimizi taşın altına sokacağız. Destinasyon turizmine büyük önem veriyoruz. Bireysel tanıtım yapmak yerine birlik olup destinasyon tanıtımına hız vermemiz lazım" diye konuştu.

DESTİNASYON TANITIMI YAPILMALI

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz ise Kemer'de büyük otellerin kendilerini tanıtmak için yılda yaklaşık 300 bin avro harcadığına dikkat çekerek, “Herkes bireysel tanıtım yapıyor. Destinasyon tanıtımı yapılmıyor. Turizmin tüm ortaklarının bu konuda desteklerini bekliyoruz. Bu anlamda destinasyon yönetimi olmalı. Kemer'i doğru şekilde tanıtmak istiyoruz. Bu anlamda Kemer tanıtımı için 1 milyon avro harcamak istiyoruz" diye konuştu. Toplantıda, Kemer tanıtımı için örnek teşkil edecek tanıtım videolarının sunumu da yapıldı. Toplantıya katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı