Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 19:40
 
Kemer’deki otel Vali’yi kızdırdı
GÜNDEM Haberi
Kemer’deki otel  Vali’yi kızdırdı

Antalya Valiliği'nin düzenlediği 4'üncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. Vali Münir Karaloğlu başkanlığındaki toplantıda, ASAT ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü yöneticileri sunum yaparak kurulu bilgilendirdi. ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız, bazı otellerden su parasını tahsil edemediklerini belirterek destek istedi. Yakın zamanda Kemer'de hizmet veren 5 yıldızlı bir otelin suyunu, borcunu uzun süre ödemediği için kestiklerini dile getiren Yıldız, daha sonra otelin kaçak kuyu açarak su ihtiyacını karşıladığını öğrendiklerini aktardı. Yıldız, kaçak kuyuların kapatılması için DSİ'ye başvuru yaptıklarını söyledi.

OTELE 'TURİST' MÜSAADESİ

DSİ Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun da ekiplerinin kuyuları kapatmak için otele gittiğini, ancak otel sahiplerinin zorluk çıkardığını söyledi. Olay çıkması nedeniyle Kemer Kaymakamlığı'ndan destek istediklerini kaydeden Coşkun, otelde turistlerin bulunması nedeniyle kuyuların 30 Ekim'de kapatılmasına yönelik anlaştıklarını açıkladı.

‘GEREĞİNİ YAPIN’ TALİMATI

Otelin tavrı Vali Karaloğlu'nu kızdırdı. 30 Ekim'de kesinlikle kuyuların kapatılması talimatını veren Karaloğlu, "Oteli takip etmenizi istiyorum. Piyasaya borçlarını ödemezlerse seneye açtırmamak için girişimde bulunun. Otel turisti de kalkan olarak kullanmasın. Borçlarını ödemezse turist aldırmayın. Kemer Kaymakamı ile Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz gereğini yapsın" diye konuştu.

İŞTE VALİYİ KIZDIRAN OTEL!

ASAT’a olan borcunu ödemediği ve kaçak kuyu açtığı için Vali Münir Karaloğlu’nu kızdıran Kemer’de otelin Yeni Mahalle’deki Palmet Resort Otel olduğu ortaya çıktı. Turistleri kalkan olarak kullandığı söylenen otele 30 Ekim’e kadar süre verildi.

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı