İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Lavin’in başarısı
Lavin’in başarısı
Virane otel
Virane otel
Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:39
 
Kemer’de hanedanlık mı kuruluyor?
- Haberi
Kemer’de hanedanlık mı kuruluyor?

Kemer’in kaderinden midir? Bilinmez…

Her gelen kendisini, Kemer İlçesi’nin sahibi zanneden bir yönetim anlayışı benimsiyor. Bugünlerde ilçenin gündemi Kemer Belediyesi üzerinden ilçeye kurulmak istenen hanedanlık çalışmaları…

Yıllarca CHP’de siyaset yapıp, istediği olmayınca ‘partim’ dediğin CHP’den istifa eden…

Başkanlık hayalleri adına ‘beni aday yapmadılar’ diye küstüğü halde yeniden CHP’ye dönen…

Aynı hikayeyi yaşayıp, belediye başkan adayı gösterilmediğini duyar duymaz AK Parti’de soluğu alıp, üye olan, üye olduktan sonra belediye başkan adayıyım diye gezip yine aday gösterilmeyince bu kez de DSP’de şansını deneyen bir siyasetçi var karşımızda…

Türkiye Cumhuriyet sınırları içinde nereye giderseniz gidin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun yaptığını anlatsanız vatandaşın  siyasetçiye yakıştıracağı tek kelime olur; FIRILDAK.

Bu durumda güvenilmesi zor Başkan Topaloğlu’nu yine Kemer halkı belediye başkanlığı koltuğuna layık gördü. Peki Topaloğlu şimdi ne yapıyor?

Mesela çok güzel giyiniyor, oradan oraya geziyor ama belediyeyi yönetmeyi unutuyor.

Hatta Topaloğlu’nun belediyede hiç bir yerde imzası olmuyor, riske de girmiyor…

Oh!!! Ne güzel hayat…

Şık giyimli başkanımız, orada burada hangi partiye geçeyim hesapları yapıyor. Önce AK Parti, sonra CHP, yetmez İYİ Parti ile dirsek temasında kendi adına borsasını oluşturuyor. Herkese mavi boncuk dağıtıp, hiçbir yere imza atmadan, en güzel giyimli başkan edasıyla aracına biniyor.

Bu arada, yaşlı bir turist kadına Atatürk Caddesi üzerinde tam yaya geçidinde aracıyla çarpıyor.  Allah’tan kadıncağıza bir şey olmuyor…

Başkanlık hayali gerçekleşti, tam yetecek derken, ortaya oğul Topaloğlu çıkıyor. Nam-ı değer Osman Topaloğlu…

Nazar Seyahat Turizm firmasının sahibi…

Oğul Topaloğlu, babasından hızlı çıkıyor. Eskiden beri yaptığı su sporları, hamam, spa işlerini otellerden istiyor ama bakıyor rica ile olmuyor. Babası başkan ne de olsa…

Hanedanlık için şart, bu işleri almalı ama nasıl almalı?

“Yakini kart babamdır” diyerek başlıyor otel yöneticilerine baskı kurmaya. Belediye ile karşı karşıya kalmak istemeyen otel yöneticileri illallah ediyor, işletmecilerinin yerine Osman Topaloğlu ne istiyorsa onu yapılıyor.

1, 2, 3 derken 5 otel tamam. 6. otel ile görüşmeye devam…

Otellerin işletmecileri de Kemerli, seçim varmış, babam siyasi zarar görürmüş kimin umurunda…

Kul hakkı, birilerinin ekmeğiyle oynama hak getire…

“Ne koparırsam kardır” diyerek, hanedanlığının tuğlalarını teker teker örmeye başlayan Osman Topaloğlu, kendisine karşı duranlara da babasını gösterir olmuş.

Hal böyle olunca Kemer’de öfke, homurdanmalar, gerginlikler artar olmuş, olmasına da Baba Başkan’dan ‘tık’ yok!

Kemer küçücük yer, bir yerde bir şey konuş herkes duyar. İlçenin kendine has kültürü, ticareti ve siyaseti var. Herkesin konuştuğu konu, Kemer’in sadece kahvelerinde değil, evlerinde de konuşulur oldu. Hele hele kemer kadınları ekmekleriyle oynanmasına pabuç bırakacak tarzdan değil!

    Dünün Necati Hocası oldu hanedanın hükümdarı, daha Kemer Belediye Başkanı koltuğuna oturalı 6 ay olmuşken… Bakalım gelecek 4,5 yıl bize neler gösterecek Topaloğlu hanedanlığı tarafından…. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı