Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:23
 
Kemer’de ‘benim oğlan’ dönemi
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun oğlu Osman Topaloğlu’nun ilçedeki otellere baskı kurarak su sporları işlerini aldığı iddia edildi. Kemer’de ‘benim oğlan’ dönemini başlatan Başkan Topaloğlu’nun 5 otelde iş yapan firmaları devre dışı bıraktığı, 6’ncı otel için kolları sıvadığı öğrenildi
GÜNDEM Haberi
Kemer’de ‘benim oğlan’ dönemi

CHP’den aday gösterilmeyince bir hafta içinde önce AK Parti’ye, ardından da DSP’ye geçen ve yerel seçimlerde Kemer Belediye Başkanı seçilen Necati Topaloğlu, 6 ay gibi kısa sürede oğlu Osman Topaloğlu’nu zengin etmek için kolları sıvadı. Kemer’de ‘benim oğlan dönemi’ başlatan Topaloğlu makamını kullanarak, oğlu Osman Topaloğlu’nun sahibi olduğu Nazar Seyahat Turizm İnşaat Taahhüt Gıda Tekstim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Kemer’deki otellerden iş alma konusunda başarılı oldu.

OTEL YÖNETİCİLERİNE BASKI

Osman Topaloğlu, babasının başkan olmasından sonra otellerde su sporları işi yapan firmaların sözleşmelerini iptal ettirerek, kendisine ve çözüm ortağı olarak gösterdiği şirketlere verilmesi konusunda baskı yapmaya başladı. Baskılara dayanamayan otel sahipleri ve yöneticileri çareyi işi Osman Topaloğlu’na vermekte buldu.

HANGİ OTELLERDEN İŞ ALDI?

Teklifini kabul etmeyen otel yöneticilerine belediyenin yaptırım gücünü hatırlatan oğul Topaloğlu, en sonunda kendisine babasının ‘belediye başkanlığı makamıyla’ rant sağladığı iddia edildi.  Mirage Park, Queens Park, Royal Resort, Perre La Mer ve Sherwood otellerinin tüm su sporları işini alan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun oğlu Osman Topaloğlu şimdi yeni hedef belirledi.

SIRADA OTEL PHASELİS VAR

Osman Topaloğlu’nun şimdi de Kemer’re Otel Phaselis’e göz diktiği gelen iddialar arasında. Geçtiğimiz hafta otelin yöneticileriyle görüşen Topaloğlu, iddiaya göre otelin işlerinin kendisine verilmemesi durumda yapacaklarını sıraladı.

BAŞKAN BABA SESSİZ

Sadece otellerin su sporlarıyla kalmayan spa, hamam ve sauna işletmecilerini de ekmeğinden etmeyi hedefleyen Osman Topaloğlu’nun yaptıkları Kemer’de gündem haline geldi. İşlerinden olan işletmeciler, bir taraftan tehditlere dayanamayan otel yöneticilerine, diğer taraftan oğluna destek veren Başkan Necati Topaloğlu’na öfkelerini dile getirdi. İşletmecilerin konuyla ilgili yasal yollara başvurmaya hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı