Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 19:24
 
KAMUOYUNU DUYURULUR
- Haberi
KAMUOYUNU DUYURULUR

 

Son günlerde, bir kısım basın organları ile sosyal medya mecrasında, kaynak dahi belirtilmeksizin, isimsiz şekilde, 2016 yılında yapılan bir teftişle ilgili, Tarım Bakanlığı’nın arşivinde dahi yer almayan eski haberlerden alınan fotoğraflarla süslü haber adı altında asılsız yayınlar yapılarak ÖZ KASAP olarak haklarımız gasp edilmiştir. ÖZ KASAP ismi kullanılarak hakkımızda gerçeklerin hilafına, tamamen iftira mahiyetinde iddia ve isnatlarda bulunulmuştur.

Kemer İlçesi’nde yayıncılık yapan bir internet sitesinde; Tarım Bakanlığı'nın resmi sitesinde dahi yer almayan eski kayıtlardan GÜNCEL bir haber gibi bahsedilerek, "Bilin bakalım Kemer’den kim çıktı?" şeklinde dikkat çekici bir başlıkla; "köfte, kuzu, dana eti adı altında ‘kanatlı eti’ tespit edilmiştir" denilerek haberlerinde ÖZ KASAP ismini geçirilmiştir. Maalesef devamında sosyal mecrada birkaç yerde bu haber paylaşılmıştır.

Oysaki bahsedilen olay 2016 yılında işyerinin eski işletmecisi CENK HAMARAT zamanında yapılan bir tespit sonucu ortaya çıkartılmıştır. Biz Emrah ÜRKÜTve ekibi olarak bu işyerini 15 EKİM 2018 tarihinde resmi olarak devralmış bulunuyoruz. 2018 yılı Haziran ayında Kemer Belediye Başkanlığı’ndan işyeri açma ve çalışma ruhsatı alarak çalışmalarımıza başladık. İşyerimiz ÖZ KASAP ismi ile hem kasap hem de restaurant olarak KEMER halkına hizmet vermekte olup Kemer Aslanbucak Mahallesi Çamarası Caddesi’nde halen hizmet vermeye devam etmektedir.

Haberlerin aslı astarı olmayıp, eski haberleri yeni bir haber gibi ısıtarak tüketici önüne çıkartan, yanlış olgu oluşmasına sebebiyet verenler hakkında da cezai ve hukuki işlem yapma haklarımız saklıdır. Bu yazılanlar gerçeklerin hilafına kötüniyetlidir. Ancak gerçek her zamanki gibi ortadadır.

Yayılmaya çalışılan bahsi geçen asılsız iddiaların aksine; ne geçmişte ne de günümüzde kesinlikle işyerlerimizde asla hile olmaz, köfte içerisine kanatlı eti v.s. konulmaz ve ayrıca ürünlerimizde ilaç etken maddesi veya kimyasal madde de asla bulunmamaktadır.  İşyerimizde devamlı olarak tarafımca ve yetkililerce kontroller yapılmakta olup, en hijyenik koşullarda hizmet verilmektedir. Bizi tanıyan ve bilen müşterilerimiz de hiçbir zaman bizi yalnız bırakmamış ve bırakmayacaktır.

Bu durum her şeyden önce bizim için bir iş ahlakı ve şeref meselesidir.

Kendi emeğimiz ve alın terimiz ile ilmek ilmek dokuyarak bu noktalara gelmiş olan bizler için yapılan bu haberler üzücüdür. Her ne kadar Söz konusu internet sitesinde 15 Ekim 2019 tarihinde ÖZÜR HABERİ yayımlanmış olsa da var olanı ve emekle kurulmuş olanı yıkmayı amaçlayan bu tür söylentiler bizi derinden yaralamıştır.

Emeğin-çalışmanın-üretmenin değerini bilen, olanı yıkmaya değil daha iyiye ve güzele doğru gelişmesi için çabalayan işyerimiz hakkında yayılmaya çalışılan asılsız iddia ve isnatlara kulak verilmemesini, birlikten kuvvetin doğacağına olan inancın kaybedilmemesini rica eder, bir kısım odakların haksız-asılsız, gerçeğin aksine algı yaratıcı ve iftira dolu haberlerinin tarafımıza hiçbir şekilde halel getirmesine izin verilmeyeceğinin bilinmesini isteriz.

Kemer halkına sorumluluğumuz gereği bu açıklanma zorunlu hale gelmiştir. Müşterilerimizin ve kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

 

ÖZ KASAP

EMRAH ÜRKÜT

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı