Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:38
 
İYİ Parti- MHP Kemer’de böyle mi yol alacak?
- Haberi
İYİ Parti- MHP Kemer’de  böyle mi yol alacak?

Kemer’de siyaset iç içe geçmiş vaziyette… Her partinin farklı siyaseti var deriz ancak ne hikmetse Kemer’de kendilerini garantiye alma çabaları içinde olanların bir ayağı bir partide, diğer ayağı diğer partide, kolu başka yerde, başı ise bambaşka yerde…

Bunları yaparken de kendilerini akıllı, başkalarını saf görenler ise işte tam burada hata üstüne hata yapıyor. Oysa ki, siyasi adımlarının her biri Kemerliler tarafından iyi okunuyor. Hem de öyle böyle değil!

Gelelim konumuza; İYİ Parti’nin Kemer İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş, üye yapmak için ilçede dolaşıyormuş. İddiaya göre; Büyükbaş Kemerlileri ikna etmek için “Kongreye gireceğim. Kongre öncesi üye olun, kongre sonrası partiden istifa ederseniz” cümlesini sarf ediyormuş.

Bir ilçe başkanı bu cümleyi neden sarf eder?

Bir ayağı İyi Parti’de de diğeri başka bir partide olduğundan mı?

Yoksa siyaset yaptığı hatta başkanlığını yaptığı partiye güvenmediğinden mi?

Ya da başka biri tarafından yönetildiğinden mi?

Belki de CHP’li birileri alternatif olarak İyi Parti’yi kenarda tutmak istiyordur da, İYİ Parti’nin Kemer İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş da bu duruma imkan veriyordur? Ne dersiniz?

Sorunun yanıtı aslına bakarsanız; davul başka yerde, tokmak başka yerde olmalı..!

Daha bunlar sindirilememişken, neler oluyor sorusuna yanıt ararken, başka bir iddia ilçede konuşulmaya başlandı. Kemer’de İYİ Parti’den toplu olarak MHP’ye geçmek isteyenlerle ilgili il başkanlıklarında görüşmeler başlamış.  Bu görüşmelerin ardından MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara hemen telefona sarılmış ve İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş’ı aramış. Kara, “Üyelerine sahip çık, istifa edip MHP’ye geçiyorlar” diye konuşmuş.

Kim kimin çöplüğünde ötüyor?

İYİ Parti ve MHP’yi Kemer’de kim yönetiyor?

İddialar yenilir yutulur cinsten değil!

MHP’nin de, İYİ Parti’nin de il yönetimleri konuyu masaya yatırıp, bu sorunun yanıtı almalı ve bu şekilde mi yola devam edip, etmeyeceğine karar vermeli…

İyi haftalar…

Kaynak: () - Ebru Küçükaydın Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı