Haber Detayı
29 Aralık 2019 - Pazar 16:20
 
Gül: TOKİ’nin Kemer’e gelmeyeceğini biliyordum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) yurt genelinde 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ni uygulayacağı alanlar açıklandı. Bu kapsamda Antalya’da 5 ilçeye toplam bin konut inşa edilecek. 2+1 ve 3+1 konut tiplerinden Antalya merkezde 250, Alanya’da 250, Kemer’de 100, Akseki’de 150 ve Korkuteli’nde 250 adet inşa edilecek.
- Haberi
Gül: TOKİ’nin Kemer’e  gelmeyeceğini biliyordum

MÜJDE OLARAK DUYURDU

Proje kapsamında Kemer ilçesine 100 konut yapılacağıyla ilgili TOKİ açıklamasının hemen ardından Kemer Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından 17 Aralık saat 13.43’te ‘Başkanımızdan Kemerimize müjde!’ başlığıyla konut projesi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun müjdesi olarak duyuruldu. Topaloğlu’nun görüşmeleri ve aldığı kararlar sayesinde projenin hayata geçeceği ve Kemer’in Kuzdere bölgesine TOKİ’nin konut yapacağı ifade edildi.

KAYMAKAMLIK GECE YARISI PAYLAŞIM

Vatandaşların belediyenin projesi olmadığını sosyal medyada yazması üzerine 17 Aralık günü saat 22.38’de Kemer Kaymakamlığı’nın resmi sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapıldı. Paylaşımda; “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu, TOKİ tarafından inşa edilecek her yıl 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında, Kemer ilçemize 100 konutluk proje uygulanacaktır. Hayırlı olsun.” Denildi.

VATANDAŞ TEPKİ VERDİ

Kemerliler sosyal medya hesaplarından adeta Başkan Topaloğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu. Projenin hükümetin olduğunu, Cumhurbaşkanlığı’nın projesini Topaloğlu’nun sahiplendiğini belirten paylaşımlar çok sayıda yorumlarla desteklendi. Topaloğlu’nun göreve geldiği günden itibaren hükümetin birçok projesini sahiplenmesinden dolayı da Kemerliler, konuyu mizah diliyle de eleştirdi.

TOKİ’NİN SİTESİNDEN KEMER KALDIRILDI

Başkan Topaloğlu’nun ‘müjde’ çıkışının ardından tepkiler sürürken, TOKİ’nin internet sitesinde yer alan konut yapılacak ilçeler listesinden Kemer’in çıkarılması dikkat çekti. 1000 konutun yapılacağı ilçelerin listesinde yer almaması Kemerlilerde merak konusu uyandırdı. Kemerliler, bu durumu da sosyal medya hesaplarından duyurdu.

İLÇEDE TARTIŞMA BAŞLADI

TOKİ’nin projeyi Kemer’de durduğu iddiaları üzerine ilçede tartışma başladı. Kemer Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Mustafa Gül de tartışmaya girdi ve sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Gül paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kamuya ve Kemer Halkına duyurumdur..!

Son bir haftadır Kemer’de TOKİ konutları yapılacak söylentilerini ve imza toplama girişimlerini herkes gibi bende ‘sosyal medyadan’ takip ettim. Önce ‘Kemer’e TOKİ geliyor ve 100 konut yapılacak” sonrada “Kemer durduruldu’ tarzında haberlere hepimiz şahit olduk. Şimdide ortada ‘Benim’ TOKİ’nin Kemer’e gelmesini engellediğim ile ilgili asılsız dedikodular ortalıkta gezmekte, sosyal medyada yazılıp çizilmekte ve şahsıma iftiralar atılmaktadır.

TOKİ’NİN ARSALARI

3 dönem belediye başkanlığı yapmış biri olarak Kemer’e TOKİ’nin gelmeyeceğini biliyor muydum? Evet biliyordum. Bunu bilmek için aslında belediye başkanlığı yapmış olmaktan ziyade billboardları kim takip etse TOKİ’nin Kemer’de almış olduğu arsaları tek tek çoktan satışa çıkardığını bilir ve buradaki kat irtifakından dolayı, yani yüksek kat yapılamayacağından dolayı kârı çok düşeceğinden konut yapmaya teşebbüs etmeyeceğini anlardı. TOKİ’nin gelmesi, gelmemesi ile ilgili yakından uzaktan alakam yoktur. Tamamen hükümetin ve bu konuda yetkili mercilerin bir kararıdır. Ayrıca beni ‘Hükümetin yapacağı Toplu Konut Projesini’ durdurabilecek kadar güçlü gören herkese gönülden teşekkür ediyorum. Saygılarımla…”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı