Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 20:50
 
Gül Osman’ı çıkardı Osman da Gül’ü
Kemer Kitle Gazetesi’nin ‘Kemer’de benim oğlan dönemi’ başlıklı haberi ile ilgili ilk kez açıklama yapan Başkan Topaloğlu, “İhale dışı kalan otellerde oğlum Osman iş yaparken, Mustafa Gül oğlumu çıkarıp, kendi adamını koydu. Şimdi de Osman, Gül’ün adamını çıkardı oradan” dedi
- Haberi
Gül Osman’ı çıkardı  Osman da Gül’ü

Kemer Kitle Gazetesi’nin ‘Kemer’de benim oğlan’ dönemi başlıklı özel haberinin ardından Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin su sporları ile ilgili ihalesini oğlu Osman Topaloğlu’nun aldığını, bu işi 20 yıldır yaptığını dile getirmişti. Başkan Topaloğlu, konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

MUSTAFA GÜL OĞLUMU ÇIKARDI

İhale kapsamında olmayan Sherwood Otel’i de işleten Osman Topaloğlu’nun ticaretiyle ilgili olarak Başkan Topaloğlu, şöyle konuştu: “Söz konusu otel Büyükşehir Belediyesi’nin ihale kapsamında değil ama bitişik. Mustafa Gül başkan iken Osman, bu otelin de su sporları işini yapıyordu. Mustafa Gül, oğlum Osman’ı bu otelden çıkardı ve kendi adamını koydu. Gül, Osman’ın ticaretini engelledi. Osman’da şimdi Gül’ün adamını çıkardı. Sherwood Otel’in su sporları işini yapıyor.”

HİÇ BİR ŞAİBEM OLMADI

Göynük’te belediye başkanlığı yaptığı dönemde adının hiçbir şaibeye karışmadığını belirten Başkan Topaloğlu, “Belediye başkanlığımla ilgili hiçbir zaman yargı süreci yaşamadım. Göynük’te hiçbir zaman rant sağlanmadı. Ama şimdi bakıyorum Kemer’de 35 yıllık belediye var ama ne adliye sarayı var, ne hükümet konağı var, ne de belediye binası. Hepsi kiralık. Şimdi Kuzdere’de bunları yapacağız” dedi.

BÖCEK HER SEFERİNDE ÇAĞIRIYOR

DSP’li Belediye Başkanı Topaloğlu, her partiden teklif aldığını doğruladı. Menderes Türel’in AK Parti’ye, Muhittin Böcek’in ise CHP’ye çağırdığını ifade eden Topaloğlu, “Büyükşehir Meclisi biter, her seferinde Başkan Böcek bana, “Başkan ne zaman geçiyorsun CHP’ye” diye sorar. Gündemimde siyasi parti değiştirmek yok. Hiçbir siyasi partiyle sürtüşmem, ne gerek var. Ben iktidarla neden kavga edeyim ki? Hiçbir devlet dairesinden evrağım geri dönmez” diye konuştu.

BİLİCİ’NİN YOLU AÇIK OLSUN

Kemer’de siyasi kavgalardan dolayı hizmet üretilmediğinin altını çizen Topaloğlu, “Kavga ile hiçbir yere varılmıyor. Mustafa Bilici’nin yolu açık olsun. Bana söylemişlerdi 6 ay dayanabilir diye. Öyle de oldu“ diye konuştu.

GÜL’E HODRİ MEYDAN!

Kemer Belediyesi eski Başkanı Mustafa Gül’e ‘hodri meydan’ diyerek canlı yayına çıkma teklifinde bulunan Topaloğlu, “Kavga siyaseti gütmüyorum. Kanunlar ne ise onu yapıyor, her ay kamuoyuna da belgeleriyle açıklıyorum. Dedikodu siyasetinden uzak duruyorum. Mustafa Gül’e ‘hodri meydan’ diyorum! Canlı yayına birlikte çıkalım.  Bana kalkmış borç yok, alacak var diyor. Alacakla borç ödenmez ben bunu bilirim. Arsa satsın diyor. Spor sahası alanını niye alsınlar? Konut yapamaz, ticaret alanı yapamaz. Mustafa Gül önce üç arsayı 11 milyon liraya nasıl sattı onu anlatsın” dedi.

AĞLAYANIN MALI YARAMAZ

Belediye personeline ikramiye ve maaş borcu olmadığını ifade eden Topaloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Borca rağmen belediye personelimizin tüm alacaklarını ödedik. Hatta ikramiyelerini bile verdik. Belediye çalışanına borcumuz yok. Zaten ağlayanın malı yaramaz kimseye. Personelin maaşını ödeyemezsen insan içine çıkamazsın. 7 ayda 23 milyon TL borç ödedim. Gösterişten uzak durursan, tasarruf yaparsan her şey olur. Biz de bunu yaptık ve 6 bin çocuğumuza kırtasiye yardımı yaptık, C plakalı araçlarla taşınan çocuklarımızın servis ücretini ödedik, bir sefere mahsus meclis kararıyla 400 öğrencimize 1.300 TL eğitim yardımında bulunduk.  Çocuklar şimdi ‘Necati Amca iyi ki sen kazandın’ diyor.”

KEMER’DE İLK KEZ KEMERLİ KAZANDI

Kemer siyasetinde ilk kez Kemerli birinin kazandığını ifade eden Topaloğlu, “Benim Kemer’de hısım, akrabam yok. Eşim ebe, ben öğretmenim. Oğlum Antalya’da yaşıyor. Bu kadarız. Kemerliler sağolsun bize güvendi.Halktan kaçarak bir şey yapamazsınız. Bir yerden kaçıp, bir yere de varamazsınız. Biz her zaman Kemer’de olduk, Kemer için emek verdik” dedi.

TÜM BÜFELER KALKACAK

Kemer İlçesi’nde sayıları her geçen gün artan büfelerle ilgili olarak öz eleştiride bulunan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kadar tüm büfe ve seyyar satıcıların temizleyeceklerini açıkladı.

SINIFTA KALDIK

Büfeler konusunda sınıfta kaldıklarını kabul eden Topaloğlu, özeleştiri yapabildiklerini, şeffaf olduklarını bu nedenle yıl sonuna kadar Kemer’de büfeleri kaldırıp ve seyyar satıcılara izin vermeyeceğinin sözünü verdi.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı