Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 20:30
 
Gül: Ben olmasam basına bile çıkamaz!
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun evini yıkarak siyaset yaptığını, kendisine yakın isimleri işten çıkardığını söyleyen Kemer Belediyesi eski Başkanı Mustafa Gül, “Topaloğlu ben olmasam basına bile çıkamaz” dedi
SİYASET Haberi
Gül: Ben olmasam basına bile çıkamaz!

Kemer Belediye Başkanı olarak ilçenin son 10 yılına imza atan Mustafa Gül, en büyük başarılarından birinin TOKİ’yi Kemer’e sokmamak olduğunu söyledi. TOKİ’nin Kemer’e girememesinin ilçe açısından büyük bir kazanım olduğunu dile getiren Kemer Belediyesi eski Başkanı Gül, “TOKİ bina inşa ediyor, ama insanların yaşam alanları için yeşil alanları azaltıyor. Bu durum ilçemiz adına kayıp olurdu. Vatandaşın imar zayiatı yüzde 30’lardan yüzde 55’lere çıkacaktı. Aynı zamanda Kemer’e göç dalgası başlayacaktı. Yeşil alanı düşünmek zorundasınız, göçü düşünmek zorundasınız, göç ile birlikte gelecek nüfusun nereden geldiğini bilmek zorundasınız” dedi.

 

BENİM ZAMANIMDA ASAYİŞ SORUNU YOKTU

Kemer’in kendi döneminde asayiş sorunu olmayan ilçe olduğunu vurgulayan Mustafa Gül, “Bunlar titiz çalışma gerektirir. Benimle birlikte Kemer’e suç oranı düşmüştür. Neden? Gelen göçle birlikte ilçendeki insanın aşını, işini düşünmezseniz adam kalkacak suç işleyecektir. Ben ne yapıyordum? Turizmcilerle konuşup, gazetelerden ilanla eleman almamalarını, bana sormalarını istedim. Böylelikle onlar da Antalya’dan gelecek personelin ulaşım masrafından kurtuldu. Kemerliler kendi ilçesinde otellerde çalışma imkanı buldu” diye konuştu.

 

FETÖCÜLERİ BARINDIRMADIK

Son 6 ay içinde Kemer’de suç oranlarının arttığını söyleyen Gül, “Bilirsiniz eskiden Antalya polisinin Zeytinköy’ü, Kemer jandarmasının ise Beldibi’si vardı. Beldibi’nde 1.500 yer yıkıp, ortamı ıslah ettik. Suç oranını ortadan kaldırdık. 15 günde sorunu çözdük. Baksınlar Mustafa Gül döneminde kaç silahlı olay yaşanmış, son 6 ayda ise bu sayı kaça çıkmış? FETÖ’cüleri, omuzu düşük gezenleri ilçede barındırmadık. Ama şimdi öyle değil” diye konuştu.

 

CHP’DE DEMOKRATİK BİR KONGRE

CHP’nin yaklaşan ilçe kongresine ilişkin görüşlerini de paylaşan Gül, “İlçe seçimlerinde delegelerin belirlenmesinde üyelere ne kendimiz, ne de bir başkasının müdahale etmesine izin vermeyeceğiz. Delege seçimleri bittikten sonra seçilen delege arkadaşlarla ‘kimi ilçe başkan adayı görmek istersiniz?’ diye oturup konuşacağız. Baktık 2 ya da 3 aday var. Delegelerle birlikte sandık koyup 3 adayın arasında birini, yani sandıktan çıkanı ilçe başkanlığı seçimine taşıyacağız. Tamamen demokratik, ortak aday belirlemek adına bunları yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

‘SEÇİMDE BANA KARŞI ÇALIŞTILAR’

Son yerel seçimlerde CHP içinde kendisine karşı çalışanlar olduğunu vurgulayan Gül, “Bir partinin genel başkanı kimi diyorsa o adaydır. Ancak Muhittin Böcek’in kayınpederi ile eski ilçe başkanı Umut Güneş bana karşı çalıştı. AKP ile işbirliği yaptılar. Hedef Mustafa Gül’ü devirmekti. Biz burada Muhittin Böcek’e ‘Muhittin Türel’ diyoruz. Böcek, AKP ve FETÖ’cülerin ortak adayıdır. Bakın Böcek’in listesine, meclis üyesi Emrah Aydın, Türel’in sağ kolu Bahadır Yantaç’ın adamıdır. Emin Gül, İsmail Kadıoğlu hepsi AKP’nin adamıdır. HDP- DSP-Muhittin Böcek-Menderes Türel, Kemer’de Necati Topaloğlu için çalıştılar. Muhittin Böcek kendini batı ilçelerinin lideri olarak göstermek istiyor, ama bizim yalanla, dolanla işimiz olmaz. Yüreğimizde ne varsa dilimizde o vardır. Her sözü söylediler. Kemer’de rahat at koşturmak istiyorlar. Necati Topaloğlu benden bahsetmediği sürece basında yer bulamıyor. Benim üzerimden borç edebiyatı yapıyor. Biz de sustuk, sustuk. Sonunda konuştuk. Bunların hepsi Mustafa Gül korkusudur. Şimdi dernek kuruyorlarmış. Geçmişte de aynısını yaptılar Göynük’te. Dernek kurup pazarcılardan para toplayacaklar. Örtülü ödenek yani” ifadelerini kullandı.

 

TERBİYESİZ HARAKETLER BUNLAR

Kemer Belediyesi’nde şu an terbiyesizlik noktasına varan hareketler olduğunu ileri süren Gül, “Mesela belediyede çalışan, 10’uncu derece uzak akrabamı bile işten atıyorlar. Eşim Neşe Hanım’ın aşure ikramına katıldığı için işçiyi çöpe sürüyorlar. Kanserli demeden, yeni doğum yapmış demeden işçileri çöpe sürmek ne demek?” diye sordu. DSP’den seçilip, geçtiğimiz günlerde CHP’ye katılan Mustafa Bilici konusuna da değinen Gül, “Bilici’yi nasıl CHP’ye alırlar anlamıyorum. Seçimde CHP’ye küfür etmiş, meclis üyeleriyle kavga etmiş bir adam CHP’ye alınmadan önce hesap vermesi gerekmiyor mu? Baksınlar 6 ayda Bilici’nin nerelerde imzası var. Bilici’yi şimdi koordinatör yapacaklarmış. Muhitin Böcek Kemer’e ne yapmış ki, Bilici ne yapsın? Bilici düşündüğünü söyleyemeyen, yazdığını okuyamayan bir adamdır. Bir görev verin en iyi şekilde araştırır, size raporlar; ama anlatamaz, uygulayamaya geçiremez. Bu nedenle de hırçınlaşır, saldırgan olur” değerlendirmesi yaptı.

 

EVİMİ YIKARAK SİYASET YAPMAK İSTİYOR

Çiftlik evinin yıkılmaya çalışılması konusuna da giren Mustafa Gül, “Kemer Fame Otel 6 ay içinde yapıldı ve turizme açıldı. Yüzlerce odası olan otel açılıyor da, 4 odalı benim evimin gerekli evrakını niye düzenlemiyorsun? Belgem var elimde. 17 günlük inşaat ruhsatı elimde iken, uydu görüntüleri varken hem de şu an çalıştığı imar müdürünün imzasıyla olan belgeyi yok sayıyorsun. İnşaatı için belediye imar müdürü tutanak tuttu, belgesine uydundur diye. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderdik. Buraya kadar her şey yolunda. Encümende yıkma kararı yok. Ama ne yapıyor Topaloğlu? Encümeni geri çektiriyor. Kaçak inşaat mührü var. İçine oturduktan sonra kalkıyorsun yıkım kararı alıyorsun, imar affından yararlanmamam için elinden geleni yapıp, arkadan iş çeviriyorsun. Numarataj veriyorsun, elektrik-su veriyorsun, ama sırf siyaset için yıkmaya kalkıyorsun. Kemer halkına feda olsun” dedi.

 

BÜFELER EN BÜYÜK SORUN

Kemer’in büfeler ilçesi haline geldiğini de söyleyen Mustafa Gül, “Her yer seyyar satıcı dolu. Büfelerle ilgili meclis kararı var, yukarı anayolun altında seyyar tezgah açılamaz diye. Kiriş’te yüzlerce büfe var. Ama meclisin aldığı kararı adamına göre uyguluyorlar. Kemer çok güzel bir ilçe, her sokağı önemli değerli” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı