Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 23:15
 
Esnaf Mustafa’nın haksızlık çığlıkları
Beldibi’nde dükkanı bulunan Mustafa Top’un dükkanı Kemer Belediyesi ekipleri tarafından ruhsatı olmadığı için mühürlendi.
- Haberi
Esnaf Mustafa’nın haksızlık çığlıkları

Beldibi’nde bir çok ruhsatsız işyeri olmasına karşın her gün mühürlenmiş dükkanının fotoğrafı çekilen Mustafa Top, ruhsat almak için başvuru yaptığında engellerle karşılaştı. En sonunda sosyal medya hesabından duyuru yapar Mustafa Top, haksızlık karşısında çaresizliğini anlattı.

DÜKKANA MÜHÜR
Dükkanına mühür vurulduktan sonra her gün belediye tarafından fotoğrafı çekildiğini söyleyen Top, eski Başkan Mustafa gül’e oy erdiği için kendisine baskı uygulandığını söyledi. Top, sosyal medya hesabından yaşadıklarını şöyle anlattı:  “Arkadaşlar Beldibi’nin tek ruhsatsız yeri bu işyeri ruhsat almaya gittim Tüm evrakları tam olmasına rağmen benden ecrimisil evrakı istediler. Maliye’ye gidiyorum böyle bir evrak verilmiyor diyorlar, bizi Maliye’ye paslıyorlar. Ruhsat için izin verilmiyor. Benim dükkanın 15 yıllık ve imar barış evrakı olmasına rağmen ruhsatım Kemer Sayın Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ben Mustafa Gül’e oy verdim diye benimle uğraşmaktadır. Halen Beldibi’nde kaçak ve ruhsatı olmayan işyerleri çalışmaktadır. Acaba sayın Topaloğlu’nun amacı esnafa yardımcı olmak mı yoksa iş kesmek mi anlamadım.”
SAYGILAR TOPALOĞLU…
Ekmeğimle oynamayın diyerek sosyal medya paylaşımlarına devam eden Top’un son paylaşımı ise, şöyle oldu: “Arkadaşlar Sayın Kemer Belediye Başkanı hizmeti insanların ekmeğiyle oynamakla yürütüyor. Günlerini kapatılan işyerlerin fotoğrafını çektirerek geçiriyor. Peki mühürlü yerler neden çalışıyor? Kaçak yapılar halen çalışıyor!  Peki sorun oy vermemek ve hiçbir şey olmamış gibi beni hasta yakınımda ne işleri var. Bu kadarı da ayıp ama kime ne anlatalım. Ama sana Allah beni muhtaç, etmesin senden büyük Allah var, onun adeleti teceli edecek. Benim ve 10 yasında çocuğumun ekmeğinle oynadın. Aç kalmayız. Senin de çoluğun çocuğun var. Allah biliyor, ben Allah’a havale ediyorum.  Saygılar Topaloğlu…”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı