Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 21:30
 
DSP, AKP’den sonra CHP’nin iç işlerinde
- Haberi
DSP, AKP’den sonra  CHP’nin iç işlerinde

Siyaset genellikle herkesin içinde bulunduğu parti içinde yapılır, buna da siyasi ahlak denir. Siyasi ahlak çerçevesinde herkes kendi partisi içinde mücadelesini verir. Ancak Kemer’de bu durumu DSP’li Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu bozdu. Topaloğlu ve ekâbir takımı AKP’den sonra CHP’nin de içişlerine karışarak partilileri çileden çıkardı. Bu konuyla ilgili haberimizi gazeteniz Kemer Kitle’de okuyacaksınız.

Geçtiğimiz hafta, Belediye Başkanı Topaloğlu ile birlikte seçimden seçime ortaya çıkan AKP’li Hasan Şeker’in AKP’de kongre öncesi sahayı karıştırmaya çalıştığını anlatmıştım. Her ne kadar köşe yazımın ardından siyasi kulisler Şeker’in ortalarda görünmediğini konuşsa da Topaloğlu’na telefonda canlı yayın yaptığı kulaktan kulağa dolaşıyor.

AKP’de amacına ulaşamayan DSP’li Topaloğlu bu kez kancayı CHP’ye takmış durumda. ‘AKP olmadı, CHP verelim’ bakış açısıyla hareket eden Topaloğlu, DSP Kemer Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ile eşi Hale Gül’ü yanına alarak CHP’nin ilçe kongrelerine karışır olmuş. CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal’ın karşısında eski belediye başkanı Mustafa Gül var. Gül ve Ünal’ın mücadelesi parti içinde çok normal… Ancak Gül’ü siyasette bitirme adına mevcut ilçe başkanı Ünal’ın arkasında durup, iş çevirmeye kalkarsanız işte tam orada birileri size ‘dur’ der. CHP’liler Topaloğlu ve ekâbir takımına ‘dur’ demek için sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiriyor yetmiyor CHP İl Başkanlığı’na konuyla ilgili şikayette bile bulunuyor. Hal böyle olunca Kemer’de tüm partilerin içini adeta karıştıran ve AKP’den umduğunu bulamayan DSP’liler bu kez CHP’yi karıştırma peşine düşmesi, ilçede siyaset yapan herkesi rahatsız ediyor.  Aynı durum DSP içinde yapılmaya kalksa Topaloğlu, partisine bu kadar kimseyi yaklaştırmaz bile… Topaloğlu buna siyaset diyebilir ama bizim buralarda bu işi başka bir şey deniyor, onu da herkes biliyor…
Kalın sağlıcakla…

 

 

Kaynak: () - Ebru Küçükaydın Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı