Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:18
 
Denizcilik Fakültesi Özkaymak’a mı gidiyor?
Kemer’deki Denizcilik Fakültesi ile ralli alanı dahilinde iki parselin özelleştirme kapsamına alınarak otel yapması için Özkaymak grubuna verileceğini iddiası bir çok soruları da beraberinde getirdi
GÜNDEM Haberi
Denizcilik Fakültesi Özkaymak’a mı gidiyor?

Kemer İlçesi’nde bulunan Denizcilik Fakültesi (Eski TUREM) binası ile ‘ralli alanı’ olarak bilinen alandaki, biri adliye binası yeri olan iki parselin otel alanına çevrilerek özelleştirilme kapsamına alınması soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Söz konusu arsaların Kemer’in ayrıcalıklı otellerinden olan Özkaymak’a verileceği ilçede gündem konusu oldu. 2015 yılının Eylül ayında tüm resmi işlemleri tamamlanan  müstakil Kemer Adliye binası projesi ihale aşamasına geldiği halde rafa kaldırıldı.

YENİ FAKÜLTENİN FİNANSÖRÜ

TUREM ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olduğu binanın Denizcilik Fakültesi yapılacağı gerekçesiyle boşaltıldığını ve birdenbire ‘oturulmaz hale’ geldiğini belirten Kemerliler, şu soruları ardı ardına sıraladı: “Fakülte binası eğer sağlam değilse yıkılıp yeniden yapmak varken Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu neden hemen kolları sıvayıp Kuzdere yollarında dere sel baskını alanında okul yeri aramaya başladı? Okulun finansörünün, Ayışığı koyundaki ‘Üçgen Günübirlik Alanı’ ihalesine fesat karıştırdığı iddiasıyla yöneticisinin 6 yıldır yargılanması beklenen Özkaymak grubu olması manidar değil midir?”

RALLİ ALANI OTEL ARAZİSİ OLDU

Denizcilik Fakültesi binasının da OTEM gibi Özkaymak grubuna verileceği iddiasını dillendiren Kemerliler, “Özkaymak Oteli’nin ihale kazanması için çırpınırken teknik takibe yakalanan Mustafa Gül seçimi kaybedince, onun görevini Necati Topaloğlu mu devralmıştır? ‘Ralli Alanı’ olarak bilinen alandaki hazine arazisinin 283/8 ve 283/9 parsellerinin tam da bu zamanlama içinde özelleştirme kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 4 katlı otel alanına çevrilmesi manidar değil midir? Bu parsellerden biri Adliye olarak resmi kurum alanı görünürken, Kemer’in hala müstakil bir adliye binasının olmaması ayıp değil midir?”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı