Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 19:25
 
Cumhuriyet coşkusunu doya doya yaşadık
Kemer’de Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ncı yılı dolayısıyla tören ve kutlamalar yapıldı. Kutlama töreninde konuşan Kaymakam Murtaza Dayanç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bu Cumhuriyet'i ilelebet korumak bizim boynumuzun borcudur” dedi
GÜNDEM Haberi
Cumhuriyet coşkusunu  doya doya yaşadık

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç'ın, protokolü kabulüyle başladı. Kaymakamlık makamında yapılan kabul törenine Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

‘CUMHURİYET KOLAY KAZANILMADI’

Cumhuriyet Bayramı programı daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle devam etti. Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kaymakam Dayanç, törende yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet'in kolay kazanılmadığını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın öneminden bahsetti. İçerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı her zaman bir ve güçlü olmak gerektiğinin altını çizen Kaymakam Dayanç, "Tıpkı, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15 Temmuz'da olduğu gibi birlik olmamız lazım. Biz millet olarak bir olduğumuz zaman dünya karşımıza çıksa bile yolumuza devam ederiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bu Cumhuriyet'i ilelebet korumak bizim boynumuzun borcudur. Başta Atatürk olmak üzere, şehit silah arkadaşları ve kahraman Mehmetçiklere Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

GÖSTERİLER YAPILDI

Kaymakam Dayanç'ın konuşmasının ardından halk oyunları, mehter takımı gösterisi, şiirler ve kompozisyonlar okundu. Tören kapsamında daha sonra Kaymakam Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, ilçede bulunan okulların geçiş töreninde öğretmen ve öğrencileri selamladı.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı