Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 20:42
 
CHP kongresinde GÜL KRİZİ
CHP Kemer İlçe Kongresi’nde tek aday olan mevcut ilçe başkanı Hüsnü Ünal güven tazeledi. Kongrede konuşmasına izin verilmeyen ve krizi neden olan Kemer eski belediye başkanı Mustafa Gül, kongreden sonra, “CHP Kemer DSP’nin arka bahçesi oldu” diye açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
CHP kongresinde  GÜL KRİZİ

Antalya’da CHP Kemer İlçe Kongresi’nde tek aday olan mevcut ilçe başkanı Hüsnü Ünal güven tazeledi. Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda yapılan seçimli kongreye CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak ve Cavit Arı, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve ilçe başkanları katıldı. Seçimli kongrede 98 delegenin 81'i oy kullandı. Geçerli 76 oyun tamamını alan Hüsnü Ünal yeniden başkan seçildi. Sandıktan 5 zarf da boş çıktı.

MAVİ LİSTE KAZANDI

Hüsnü Ünal’ın ‘mavi listesi’nde yer alan Nurhayat Aslan, İbrahim Çetin, Mehmet Çokseyrek, Bahri Ege, Canfer Erdal, Bektaş Güneş, Mehmet Karamermer, Mustafa Karayel, Hasan Kayrak, Adil Kırmızıgül, Filiz Özduman ve Tülay Özpolat ilçe yönetim kuruluna seçildi.

KEMER’İN İL DELEGELERİ

Kemer’i il kongresinde temsil edecek delegeler ise Şükran Coşkun, Mehmet Dilek, Güler Elmacı, Kahraman Erol, Umut Güneş, Mustafa Karayel, Selimcan Karpi, Ali Kaya Soysal, Hüsnü Ünal, Ahmet Özdemir ve Filiz Özduman olarak belirlendi. Yedek yönetim kurulu üyesi olarak da Haydar Şirin, Mehmet Mercan, Halil Işık, Tamer Akcan, Ahmet Arıcı, Onur Aktaş, Arif Ilgaz, Melek Kutlu, Nurten Durmuş, Şükran Coşkun, Ertunç Pekesen ve Ali Aslantaş yazıldı.

ESKİ BAŞKANA KONUŞMA HAKKI YOK

Kongrede söz isteyen Kemer Belediye eski Başkanı Mustafa Gül’e söz hakkı verilmedi. Bunun üzerine kongre salonundan çıkan Gül, basın toplantısı düzenleyerek, “CHP Kemer DSP’nin arka bahçesi oldu” diye açıklama yaptı.

CHP’YE İHANET EDİYORLAR

Gül, açıklamasında şöyle konuştu: “Ufak tefek Kemer seçimi niye kaybedildi diye sataşmalar vardı. Bizim illaki onlara karşı bir şey söylememiz gerekiyordu. Bende o doğrultuda ‘bu konuda bir şey söyleyecek misiniz?’ dediklerinde ‘hayır yapmayacağım’ dedim.  Ben direkt Konyaaltı İlçe Başkanımıza (divan başkanıydı) işaretle konuşacağımı söyledim.  Daha sonra konuşmacı olarak benim ismim söylenince kürsüye doğru bir hareket başladı. Beni konuşturmamak için yapılan bir hareketti. Seçim kurulunun bir saati yoktur konuşmalar bittikten sonra kapanır. Konuşmalar bitene kadar parti divan teslim edilene kadar beklemek durumundalar ama tabi ki bizim üzüldüğümüz konu kimseye sataşmak geriye dönmek değil. Partimizin o anki görünümü bizim için önemlidir. Bir delege seçimi geçirdik.  Bakıyorsunuz Kemer’de şuan Cumhuriyet Halk Partisi, DSP’nin ve AKP’nin arka bahçesidir. Ben bunu Genel başkanımız ve İl başkanımıza da söyledim.

UTANÇ VERİCİ DURUM

Seçim sürecinde gördünüz CHP’ye ve AKP’ye ihanet edenlerin toplandığı bir yerdir. Bunlar bir araya gelmişlerdir ve bir seçim süreci geçirilmiştir. Seçimden sonra da bu kişiler bir araya gelip aynı CHP’ye geçiyorlar.  Dışardan bir idare sistemiyle, ilçe de zaten çok yatkın bir konumda. Sayın başkana ben bunu seçimden önce dile getirdim. Burada seçim almak istiyorsanız partiye ihanet edenleri ihraç edip, partinin seçime asıldığını göstermeniz gerekiyor demiştim.  Tekirova sorumlusu, buradan CHP sorumlusu AKP’den ayrılmış kişilerin CHP delege kartlarıyla gezmesi utanç verici bir durumdu. Tabi ki partinin örgütlenmesi lazım. Ama bu kişiler CHP’ye oy vermemiş ve vermeyecek kişilerdir.

KEMERLİ SEÇMENE SAYGISIZLIK

Onun için burada bizim konuşturulmamamız Kemer halkına Kemerli seçmenlere yapılmış bir saygısızlıktır. Ben burada 1986 ilk seçime girdiğimde burada 175 oy varken 640 oy almışım CHP’den. 1994 yılında Kemer’de CHP’nin 350 ye yakın oyu varken, 1600 oy alıp rekor bir oy aldım. Benim aday olmadığım dönemlerde ise 2004’te 320 oy, 2009’da 550 oy, 2014’te  3.500’e yakın oy almıştır.  Tekrar bizim aday olmamızda 9 bine yakın CHP tarihinde burada görmediği oyu tekrar almıştır.  Burada çıkan konuşmaları eleştirirsiniz, bu aday seçimi değil CHP’ye ihanettir. İHANET ZİNCİRİ

Bu ihanet zinciri halen devam etmektedir. İsmimizi duyunca bile tedirgin olmalarının sebebi  bunları söyleyeceklerimizi ve dönemimde yaptıklarımı söyleyeceklerimiz olmasıdır. Biz aday olduğumuz sürece partiyi ezik duruma sokmadık. CHP’yi burada kuran benim güçlenmesini sağlayan benim. Konuşmamı en sona bırakıp sonra da zaman kalmadı deyip, konuşmamı engellemeleri saygısızlıktır.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı