Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 21:48
 
CHP Grubu meclisten kaçtı pazaryeri kapatılmadı..!
Kemer Belediyesi Aralık ayı meclisine CHP grubu katılmadı ve ilçede eylemlere neden olan giyim pazarının kapatılmaması kararı çıktı
GÜNDEM Haberi
CHP Grubu meclisten kaçtı  pazaryeri kapatılmadı..!

Kemer Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yönettiği meclis Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Meclise, son günlerde ilçede gündem konusu olan ve esnafın eylemlerine neden olan giyim pazarının kapatılması konusu damga vurdu. CHP Grubu’nun katılmadığı mecliste önce Göynük Mahallesi ile Çamyuva Mahallesi'nde kurulan semt pazarları için 2020 yılı gelir tarifesinde belirlenen fiyat üzerinden otobüs seferlerinin devam edip etmeyeceği konusunun görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.

MHP’NİN SUNUMUYLA

Ardından gündeme giyim pazarının kapatılıp, kapatılmaması konusu geldi. MHP Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kal’ın teklifiyle meclis gündemine gelen konu Başkan Topaloğlu tarafından tartışmaya açıldı. Kal, “Aynı gemideyiz, herkesin adaletini sağlamak zorundayız. Bu nedenle pazar devam etmelidir” dedi. DSP Belediye Meclis Üyesi Emin Gül ise, “Bundan önceki dönemde pazardan kimlerin para topladığını biliyoruz. Pazar esnafının pazarı zabıta eşliğinde toplanıyor, belediyenin kasasına giriyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Fikrim pazarı Barlar Sokağı’na taşıyalım noktasındadır” diye konuştu.

BAŞKAN: BU PAZARI BEN AÇMADIM

Diğer parti gruplarının görüşünün ardından Başkan Topaloğlu, şöyle konuştu: “Arkadaşlar, pazarcı da bizim, esnaf da bizim, taksici de bizim, dolmuşçu da bizim. 25 yıldır devam eden konuyu gündeme getiriyoruz. Bu pazarı ben açmadım. Biz kurulu düzenin üzerine geldik. Birilerinin yerine kendimizi koyalım. Çözüm varsa konuşuruz. Pazaryerleri kimseye sıkıntı olmasın diye noter huzurunda çekildi. Şimdi pazarda pazarcı sayısı azaltılsın mı, azaltılmasın mı? Dökme olsun mu, olmasın mı? Tek tip tezgah olsun mu? Olmasın mı? Biz zaten bu konuları Kemer’e yakışır şekilde yapacağız. Pazarda ne oldu, ne olmadı?  Herkes ne olduğunu çok iyi biliyor. Çözüm varsa oturup, konuşuruz, çözeriz. Her zaman için karşımızdakiyle konuşmamız lazım. Mesela otellere led tv koyarak Kemer’i anlatmayı hedefliyoruz. Kemer’le ilgili çalışmalarımız var. Bakın! Bu pazar konusu bugünkü meclisin konusu değil. Keşke CHP Grubu burada olsaydı da lehte aleyhte konuşaydı. Gerçi Plan Bütçe Komisyonları raporlarında görüşleri imzaları mevcut. Pazarın kapanıp kapanmamasını oylamaya sunuyoruz:”

PAZARLA İLGİLİ KOMİSYON KURULACAK

Pazarın kapatılmaması oy çokluğuyla kabul edilirken, pazarla ilgili komisyon kurulup, hazırlanan raporun önümüzdeki günlerde meclise sunulması kararlaştırıldı. Bunun üzerine Başkan Topaloğlu, “Islık, alkış istemiyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

 

 

HABERİN İÇİNDE YENİ BİR MANŞET AÇ!!!!!!!!!!!!!!

Mecliste alınan kararın ardından Kemer esnafı:     (ÜST BAŞLIK!!!!!!!!!!!!!)

SÖZÜNÜ TUT BAŞKAN

Kemer Meclisi’nde alınan kararın ardından Kemerli esnaf, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun seçim döneminde verdiği sözleri hatırlatarak, ardı ardına sorular sordu. Esnaf, ‘Kemer Esnafının Sesi’ Facebook sayfasında Başkan Topaloğlu’nun belediye başkanı adayı iken bir televizyon kanalında yaptığı açıklamayı sosyal medyada paylaştı. Topaloğlu, televizyonda şu açıklamayı yaptı:

SEÇİM ZAMANI SÖYLEDİKLERİ

“Otel rezervasyonlarında büyük ekran televizyon, Çıralı’dan Beldibi’ne kadar görülmesi gereken güzelliklerin hepsini, çarşısından pazarına ekranlarda dönecek. Gerekirse broşürler koyacağız. Tüm otellerdeki billboardlarda şehrin haritasını çıkaracağız. Nerede alışveriş yapabilir? Nerede gezebilir? Onları göstereceğiz. İndirim günleri olacak, herkes elinde kalan serisi biten mallarını dışarı çıkaracaklar. Otellerde anons edilecek bugün şurada indirim var diye. Hafta da bir gün Beldibi, bir gün Göynük, bir gün Kemer’de belediyenin katkısızla Türk Geceleri yapılacak. Turisti nasıl dışarı çıkarabiliriz diye düşünüyoruz. Tabiin bunları yaparken tur acentaları ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa yapacağız. Sonuç iyi bir tanıtım ile hanutçulardan koruyacağız esnafı. Bunu yapamazsak esnafımız yine aç kalır. Bunu hem kaymakamlık, hem belediye, hem valilik, hem de emniyet ile dörtlü bir oluşum ile hanutçuluğu ortadan kaldıracağız.”

BAŞKAN’A SORDULAR

Seçim vaatlerini sosyal medyada yayınladıktan sonra Kemer esnafı şu soruları Başkan Topaloğlu’nun yanıtlamasını istedi:

1.Bu projeyi size kim önerdi?

2. Bu sözleri TV ekranlarında siz mi verdiniz yoksa bu video montaj mı?

3. Eğer bu sözleri siz verdiyseniz mecliste öneri sordum deyip, önerimizi neden sunmadınız?

4. Seçileli 8 ay oldu sözünü verdiğiniz projelerin hangisini gündeme aldınız?

5. TV ekranlarında söz verdiğiniz esnafların büyük çoğunluğu sizi destekledi ama siz onlara verdiğiniz sözü tutacağınıza pazarları çadır altında kuracağınızı belirterek, Kemer’i çadır kentine mi dönüştüreceksiniz?

6. Beldelerdeki dükkanların çoğu kapalı olmasına rağmen 3 günlük kısa sürede 527 imzalı dilekçelerimizi mecliste pazar konusu görüşülürken neden gündeme almadınız?

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı