Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 21:40
 
Çamyuva ve Kındılçeşme Kemerliler için açılıyor
Ankara’dan döner dönmez ayağının tozuyla basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, müjde üzerine müjde verdi. Minta, “Çamyuva ve Kındılçeşme’nin Palmiye Tatil Köyü tarafında kalan kısmı önümüzdeki sezon Kemer halkının kullanımı için günübirlik hizmete açılacak” dedi
GÜNDEM Haberi
Çamyuva ve Kındılçeşme  Kemerliler için açılıyor

Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve AK Parti Antalya Milletvekilleriyle görüşme yapan Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta basın toplantısı düzenledi. AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği toplantıda Minta, müjde üzerine müjde verdi. Minta, basın toplantısında şunları anlattı:

İMAR SORUNLARININ
ÇÖZÜMDE BİZ VARIZ

“Kemer’in imar planıyla alakalı mahallelerimizde sorunlar var. Tekirova imar planları, Turizm Bakanlığı tarafından itirazlar değerlendirilip, onaylandı. Resmi yazısı Kemer Belediyesi’ne gönderilmişti. Göynük Mahallesi imar planlarımız da haftaya bakanlık tarafından itirazlar değerlendirilip, onaylanıp Kemer Belediyesi’ne gönderilecek. Bunun dışında Beldibi mahallemizin imarla ilgili çok büyük sıkıntıları vardı. Her gün en az 10 vatandaşımız bizi arıyor. Bizde zaten seçimlerden sonra vatandaşımızda ‘belediye iktidar partisinde değil, bizim işlerimiz olmaz’ kaygıları vardı. Biz her zaman olduğu gibi AK Parti olarak sorumluluk bilinciyle sayın bakanımızla görüşüp, hizmette ve imar işlerinde siyaset olamayacağı bilinciyle bu durumların ivedilikle çözülmesi gerektiğini konuştuk ve hem fikir kaldık.

TURİZM BAKANLIĞI’NDA

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Yatırımlar Genel Müdürüne, İmar Daire Başkanına şahsım ve Kemer halkı adına teşekkür ediyorum. Bakanlık tarihinde görülmemiş hızda Kemer’in imar planları çözüme kavuşturuluyor. Yatırımlar Genel Müdürü ile yaptığım görüşmede Beldibi ile ilgili Kemer Belediyesi’ne eksikliklerle ilgili yazı yazdıklarını söylediler.

BELEDİYE ÜZERİNE FARZ

OLMAYAN İŞLERİ BIRAKSIN

Kemer Belediyesi üzerine farz olmayan işlerle uğraşmayı bırakıp, bu tür işlere zaman ayırıp, imar işlerini hızlandırırsa bakanlık tarafından bekleyen hiçbir şey yok. Beldibi halkımızda imar planına kavuşmuş olacak. Kemer’de yaşayan vatandaşlarımızın ve turistlerin hep bir serzenişi vardı. Rahat ortamda ve günü birlik alanlarda piknik yapamıyoruz denize giremiyoruz diye… Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığımız görüşmede Çamyuva mahallemizde sahilde üç adet bakanlığa ait parsel birleştirilip, önünüzdeki sezon itibariyle bakanlık tarafından işletilecek şekilde vatandaşa sunulacak.

KEMER HALKI İÇİN

GÜNÜBİRLİK ALANLAR

Kemer’in herkesin dilinde olan bir sorunu var. Hatta Kemer’in ismi bilinmezken ülke gündeminde isim yapmış Kındılçeşme diye bir sorunumuz vardı. Burası ile alakalı da ciddi mücadeleler verildi. O dönemin milletvekili şimdi MYK üyemiz olan Sayın Gökçen Özdoğan Enç’in uğraşları oldu. Kemer halkı yararına olacağı için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla tahsis edilen vatandaşın sözleşmesi iptal edilip, o alanın halka kazandırılması için bekleniyordu. Şimdi Palmiye Tatil Köyü tarafında bir kısım var. O vatandaşa tazminat davası açılmış Milli Parklarla alakalı değil diye. Palmiye tarafında olan kısım önümüzdeki sezon Milli Parklar tarafından Kemer halkı için günü birlik alan ve plaj olarak açılacak. Yanında ki alanda mahkemeden sonra Milli Parklar tarafından halkın hizmet alması için açılacak.

 

KEMERLİLER İÇİN
PLAJ AÇILACAK

Alacasu, Beldibi, Atatürk Parkı ile ilgili her gün yeni şeyler duyuyoruz. Otel yapılacak diye. Kesinlikle böyle bir şey yok. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Orman Bakanlığı arasında görüşmeler başladı. Yıllardır burası niye vatandaşın hizmetine kazandırılmamış? Cennet Koyu diye adlandırılan alan önümüzde ki yıllarda Kemer halkının kullanımına plaj olarak açılacak.
 

KEMER’İN ARITMA
TESİSLERİ YENİLECEK

Denizlerimiz kirleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 2021 yılına Kemer’in bütün arıtmaları yenilenecek. Turizm Bakanımız açıklama yapmış Serik’ten sonra hemen Kemer’in arıtmalarıyla alakalı çalışmalara başlanıp, 2020 yılına yetiştirileceğini söylemiş.

KEMER’İN SAĞLIĞI İÇİN

EKSİKLERİ UNUTMADIK!

Biz 10 gün önce Sağlık Bakanlığı’nın ödenek ayırmasıyla yaklaşık 500 milyon TL’lik alet yapımı yapılmıştı. MR konusunda eksiklik vardı. Vatandaş sıkıntı yaşıyordu. Ankara’da sağlıktan sorumlu Milletvekilimiz İbrahim Aydın ve İl Başkanımızın İbrahim Ethem Taş’ın girişimleriyle rapor hazırlanıyor. Bakanlığa gönderilen raporu sayesinde Kemer Devlet Hastanemize MR cihazına kavuşturmuş olacağız.

HER BİRİNE TEK TEK

TEŞEKKÜR ETTİ

Kemer için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sorunları bir bir takip etmeye devam edeceğiz. Biz bunları yaparken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanmız Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Antalya  Milletvekillerimiz, İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş, MYK üyelerimiz Kemer’i ayrı yerde tutuyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”


 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı