Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 21:10
 
Bütçe görüşmelerine Kemer damgası
Kemer Arıtma Tesisi ile ilgili bütçe ayrıldığını müjdeleyen AK Parti Kemer İlçe Başkanı Minta’nın ardından Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, bütçe görüşmelerinde “Kemer Arıtma Tesisi için fizibilite ve devir süreci başlatılmıştır.” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Bütçe görüşmelerine  Kemer damgası

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam eden bütçe görüşmelerine Kemer’e ayrılan bütçe damga vurdu. Daha önce Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta tarafından Kemer halkına müjdelenen konuyu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bütçe görüşmelerinde gündeme taşıdı.

BÜYÜK SORUMLULUK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bütçe görüşmesinde yaptığı konuşmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın turizmi stratejik sektör ilan etmesiyle, kendileri için hem büyük bir fırsat hem de büyük bir sorumluluk ortaya çıktığını ifade etti. Turizmde 2023 hedefinin, 75 milyon turist, 65 milyar dolar turizm geliri olduğunu dile getiren Bakan Ersoy, bu hedeflere ulaşmak için politika değişikliğine gittiklerini belirtti.

KEMER 2020 YILI BÜTÇESİNDE

Turizm bölgelerindeki arıtma altyapısı için, mali yapısı yeterli olmayan belediyelerin arıtma yatırımlarını Bakanlığın üstlenmeye başladığını ifade eden Bakan Ersoy, şunları söyledi: "İlk etapta Antalya Belediyesi ile Serik-Belek Arıtma Tesisi yatırımlarının devralınması protokolü imzalanmıştır. Kemer Arıtma Tesisi için fizibilite ve devir süreci başlatılmıştır. Yine Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum-Torba-Kızılağaç-Yalıçiftlik-İçmeler'de Atıksu Arıtma Tesisi yatırımının fizibilite ve devir süreci çalışmalarına başlanmıştır. Bu projelerin 2020 yılından itibaren aşamalı olarak tamamlanarak 2021 yılında hayata geçirilmesi planlanmaktadır."

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı