Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 16:18
 
‘Bu sezon esnafa iyi gelmedi’
KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, “Yaz turizmini bitiriyoruz. Konaklama olarak iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak esnaflarımız açısından iyi bir yaz sezonu geçirdiğimizi söyleyemeyeceğim. Bunun sebeplerini sonuçlarını, araştıracağız. Kemer için daha tabana yayılmış bir turizm için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi
GÜNDEM Haberi
‘Bu sezon esnafa iyi gelmedi’

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) sezon sonu değerlendirmesi için bir araya geldi. Kemer Pastanesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç da katıldı. Dernek Komite üyelerinin de görüşlerini açıkladığı toplantıda bir açıklama yapan KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, toplantıya teşrif eden Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç’a teşekkür ederek, “ Sayın Kaymakamımıza öncelikle bu toplantımıza katılım sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Kendisine Komite kararlarımızı aktarıyoruz. Kendisinden katkı almak ve Kemerle ilgili çalışmalarında destek olmak için görüşlerimiz paylaşmak için bir aradayız” dedi.

SUALTI MÜZESİNE DESTEK

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez Kemer’de kurulması planlanan sualtı müzesi ile ilgili de açıklamalarda bulunurken, “Kemer’de sualtı müzesi ile ilgili bir çalışma başladı. KEMİAD olarak bu müzenin Kemer için çok faydalı olacağının farkındayız. Bu konuda otelcilerimizin çok büyük özverileri var. Hepsine verdikleri ve verecekleri katkı için teşekkür ediyoruz. Buradan tüm turizmci ve iş insanlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Bu proje sonuç olarak Kemer’in simgesi olacak ve Kemer’e değer katacak bir projedir. Kemerdeki tüm iş insanlarımızın ister bizimle kontak kurarak, isterse de bu işle organize olan arkadaşlar ile kontak kurarak lütfen destek olsunlar. Hepimizin eseri olan bir sualtı müzesi yaratmak Kemer için büyük bir keyif olacaktır” dedi.

DAHA İYİ BİR TURİZM İÇİN…

Çevre ile ilgili konularda yapılaşma ile ilgili konularda, günübirlik alanların otel alanına dönüştürülmesi konularında Kemer çoğunluğunun ciddi bir rahatsızlığı olduğuna da dikkat çeken Başkan Sönmez, bu rahatsızlığı gerekli yerlere ilettiklerini belirterek, Kemer turizmindeki sezon sonu değerlendirmesini de gerçekleştirdi. Başkan Sönmez, “Kemer turizmi bugün itibarı ile sezonun sonuna geldi. Ama bizim söylediğimiz bir esas var. Biz Kemer turizmini yaz turizmi ve kış turizmi olarak iki bölümde düşünüyoruz. Yaz turizmini bitiriyoruz. Konaklama olarak iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak esnaflarımız açısından iyi bir yaz sezonu geçirdiğimizi söyleyemeyeceğim. Bunun sebeplerini sonuçlarını, belediye olarak hep birlikte biz de dahil olmak kaydı ile araştıracağız. Kemer için daha tabana yayılmış, bir turizm için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Biz Kemer turizminin tabana yayılmadığı zaman ileride sıkıntılar yaşayacağını ve bugün yaşanan sıkıntıların da buradan kaynaklandığını düşünüyoruz. Gelir dağılımında, turizm gelirindeki dengesizliği çözmemiz gerekiyor. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı” diye konuştu.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı