Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 23:32
 
BU NASIL HESAP?
Büyükşehir’in özel kalem gideri 2 milyon TL, Kemer’in 8,3 milyon TL
- Haberi
BU NASIL HESAP?

Belediyelerin tahmini bütçeleri önce kendi meclislerinde ardından da Antalya Büyükşehir Meclisi’nde oylandı. Oy birliğiyle kabul edilen bütçelerde dikkat çeken konu Büyükşehir’in özel kalem gideri 2 milyon TL olarak belirlenirken, Kemer Belediyesi’nin aynı gideri 8 milyon 300 TL oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı ikinci oturumu geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında toplanan mecliste başta Büyükşehir olmak üzere tüm ilçelerin 2020 yılı tahmini bütçeleri oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edilen bütçelerde önemli bir detay dikkat çekti.
KEMER’İN TOPLAM BÜTÇESİ  124 MİLYON TL
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı tahmini toplam bütçesi 3 milyar 450 milyon TL olarak belirlendi. Bütçenin içinde Temsil, ağırlama, tören giderleri dahilinde ki Özel Kalem Müdürlüğü’nün toplam yıllık maliyet hesabı 2 milyon TL olarak raporda yer aldı. Kemer Belediyesi’nin ise, önümüzdeki yıl tahmini toplam bütçesi 124 milyon TL oldu. Özel Kalem Müdürlüğü’nün bütçesi ise, Büyükşehir’in 4 kat fazlası 8 milyon 300 TL olarak belirlenmesi dikkat çekti. 
NEYE HARCANACAK?
Bütün şehiri kapsayan Antalya Büyükşehir’in Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi bu kadar düşük iken, Kemer Belediyesi’nin temsil, ağırlama, tören giderleri olarak kabul edilen özel kalem giderinin 4 kat fazla olması kafalarda soru işareti oluşturdu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı