Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:28
 
Bu kez de Cumhurbaşkanı’nın PROJESİNİ SAHİPLENDİ
Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Kemer’e inşa edilecek 100 konut ile ilgili kendi projesiymiş gibi müjdeleyen Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu’na Kemerliler tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Bu kez de Cumhurbaşkanı’nın  PROJESİNİ SAHİPLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) yurt genelinde 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ni uygulayacağı alanlar açıklandı. Bu kapsamda Antalya’da 5 ilçeye toplam bin konut inşa edilecek.2+1 ve 3+1 konut tiplerinden Antalya merkezde 250, Alanya’da 250, Kemer’de 100, Akseki’de 150 ve Korkuteli’nde 250 adet inşa edilecek. 

MÜJDE OLARAK DUYURDU

Proje kapsamında Kemer ilçesine 100 konut yapılacağıyla ilgili TOKİ açıklamasının hemen ardından Kemer Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından 17 Aralık saat 13.43’te ‘Başkanımızdan Kemerimize müjde!’ başlığıyla konut projesi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun müjdesi olarak duyuruldu. Topaloğlu’nun görüşmeleri ve aldığı kararlar sayesinde projenin hayata geçeceği ve Kemer’in Kuzdere bölgesine TOKİ’nin konut yapacağı ifade edildi.

KAYMAKAMLIK GECE YARISI PAYLAŞIM

Vatandaşların belediyenin projesi olmadığını sosyal medyada yazması üzerine 17 Aralık günü saat 22.38’de Kemer Kaymakamlığı’nın resmi sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapıldı. Paylaşımda; “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu, TOKİ tarafından inşa edilecek her yıl 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında, Kemer ilçemize 100 konutluk proje uygulanacaktır. Hayırlı olsun.” Denildi.

KEMERLİLER TEPKİ VERDİ

Kemerliler sosyal medya hesaplarından adeta Başkan Topaloğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu. Projenin hükümetin olduğunu, Cumhurbaşkanlığı’nın projesini Topaloğlu’nun sahiplendiğini belirten paylaşımlar çok sayıda yorumlarla desteklendi. Topaloğlu’nun göreve geldiği günden itibaren hükümetin birçok projesini sahiplenmesinden dolayı da Kemerliler, konuyu mizah diliyle de eleştirdi.

 

TOKİ’NİN SİTESİNDEN KEMER KALDIRILDI

Başkan Topaloğlu’nun ‘müjde’ çıkışının ardından tepkiler sürürken, TOKİ’nin internet sitesinde yer alan konut yapılacak ilçeler listesinden Kemer’in çıkarılması dikkat çekti. 1000 konutun yapılacağı ilçelerin listesinde yer almaması Kemerlilerde merak konusu uyandırdı. Kemerliler, bu durumu da sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı