Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:24
 
Bu bir Bilici hikayesidir
DSP’den ve Kemer Belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa edip CHP’ye geçen meclis üyesi Mustafa Bilici’ye CHP rozetini İl Başkanı Ahmet Kumbul taktı
SİYASET Haberi
Bu bir Bilici hikayesidir

31 Mart yerel Seçimleri’nde DSP’den Kemer Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun yardımcılığını da yapan Mustafa Bilici, geçtiğimiz aylarda hem DSP’den hem de Topaloğlu ile anlaşamadığı için başkan yardımcılığından istifa etmişti. İstifanın ardından ise Bilici’nin CHP’ye geçtiği öğrenilmişti.

ROZETİ KUMBUL TAKTI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisi öncesinde, CHP grup toplantısında Bilici’ye CHP rozeti takıldı. Topaloğlu’yla tartıştığı için istifa ettiği söyleyen Bilici, “33 yıllık siyasetçiyim. Siyaseti ‘halka hizmet hakka hizmettir’ düşüncesiyle yaptım. Hiçbir zaman çıkar ilişkisine, asla girmedim. Bu tip koltuklarda oturmak ve bir dahaki seçimlerde tekrar seçilmek için kimseye yalakalık, yağcılık etmedim. 5 defa belediye, 2 defa il genel meclis üyesi olarak kendi gücümle, halkımın verdiği oyla seçildim. 4 aylık başkan yardımcılığı süremde canla başla, yılmadan çalıştım. Çalışmaktan asla yorulmam, ama beni yoran ise halkımızın bize olan güvenini zedeleyenlere dur diyemememiz ve başkanın görev verdiği bizlerin arkasında dik durmaması olmuştur. Sonuç itibarıyla halkının yanında olmayan bir yönetim şekliyle yola devam edemezdim” dedi.

GİTMEDİĞİ PARTİ KALMAMIŞ

Siyasete ANAP’ta başlayan Bilici, bu partinin Kemer ilçe başkanlığını yaptı. ANAP’tan bir dönem belediye meclisi, bir dönem de il genel meclisi üyesi olarak seçilen Mustafa Bilici, 2002’de AKP’nin kurucu ilçe başkanı oldu. Fakat AKP macerası fazla uzun sürmedi. AKP’nin Atatürk düşmanlığı yaptığını söyleyen Bilici, 2-3 ay sonra partiden istifa etti. Bir süre boşta kaldıktan sonra 2004’te MHP’ye geçti ve il genel meclisi üyesi seçildi. 2009’da da MHP’den belediye başkanı seçilen Mustafa Gül’ün listesinde yer alarak meclis üyesi koltuğuna oturdu.

MUSTAFA GÜL’ÜN MECLİS ÜYESİ

Mustafa Gül’ün MHP’den ayrılıp CHP’ye geçmesi üzerine boşta kalan Bilici, CHP kendisini aday göstermediği için DSP’nin kapısını çalan Necati Topaloğlu’nun ekibinde yer aldı. DSP’nin Kemer’i kazanması üzerine Bilici de hem Kemer, hem de Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu. Topaloğlu tarafından belediye başkan yardımcılığına da atanan Bilici, başkanla ters düşünce istifa etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in daveti üzerine CHP’ye geçen Bilici, “Kendisini 30 yıldır tanırım. ANAP’ta birlikte siyaset yaptık. Israr edince dayanamadım” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı