Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 20:51
 
“4 adam için mi bizi buraya topladınız?”
Kemer Jandarma Komutanlığı’nın ilçede bulunan yaşayan 4 gazi için düzenlediği madalya törenine katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel’e “4 adam için mi bizi buraya topladınız?” sözünü sarf etmesini herkes şaşkınlıkla karşıladı. Topaloğlu’nu duyan bürokratlar tepki gösterirken, Kaymakam Dayanç madalyaları Başkan Topaloğlu’na taktırmadı.
GÜNDEM Haberi
“4 adam için mi bizi  buraya topladınız?”

haberimizvar.net-Kemer ilçesindeki Kıbrıs gazilerine milli mücadele madalyası ve beratı törenle verildi. Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan gaziler için İlçe Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene Kaymakam Murtaza Dayanç, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, daire müdürleri ve gazilerle aileleri katıldı.

JANDARMA KOMUTANINA SORDU

Törenin yapıldığı Jandarma Komutanlık binasına geldiğinde kendisini karşılayan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel’e“4 adam için mi bizi buraya topladınız?” sorusunu yönelten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu‘nun herkesin dediğini duyması üzerine cümlesini espriye vurmayı dikkat çekti.

KOMUTAN GERİLDİ, KAYMAKAM TEPKİ KOYDU

Topaloğlu’nun cümlesini ve tavrını duyan bürokratlar şaşkınlığını gizleyemezken, Komutan Ergel’in gerildiği, Kaymakam Dayanç’ın ise gazilere madalyaları takması için Başkan Topaloğlu’nu davet etmeyerek, tepki verdiği öğrenildi.

KAYMAKAM KONUŞTU

Kaymakam Murtaza Dayanç, Türk milletinin diğer milletlerden en büyük farkının özgürlüğüne, istiklaline ve bağımsızlığına aşırı düşkün olması olduğunu söyledi. Türk milletinin hiçbir zaman esaret altında kalmaması için canını hiçe sayana kahraman gazilere şükranlarını sunan Kaymakam Dayanç, "Türk milleti her zaman gencinden yaşlısına cepheye koşmuştur. Ölürsek şehit, kalırsak gazi düsturuyla hareket eden bir millettir. Bu düstur, diğer milletlerde görülmez. Rumların kanlı Noel olayı ile Türkleri sindirme, yok etme politikaları uygulandı. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı ile bunlara son verdik. Burada tüm dünya bir kez daha gördü ki Türkleri kimse hafife alamaz. Bu harekatta 1700 şehit verdik. Birçok gazimiz oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize aileleriyle uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum" dedi.

GAZİLERE TEŞEKKÜR

Konuşmaların ardından Kaymakam Murtaza Dayanç, Kıbrıs Barış Harekatı gazileri Ramazan Elmacı, Ali Osman Çakır, Nihat Günay ve Bahattin Tiftik'e madalyaları ve beratları taktı. Törenden sonra gaziler, protokolle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı